40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Výbava pre šteniatko - čo musí obsahovať?

Dokončenie výbavy pre šteniatko je úloha, ktorej musí čeliť každý budúci majiteľ malého psa. Starostlivosť o neho Vás môže natoľko pohltiť, že nákupy budete musieť urobiť vopred. Výbava by mala obsahovať doplnky, ako pelech, misky, vodítko a obojok.

Príchod šteňaťa do nášho života vyžaduje náležitú prípravu. Stojí za to zaopatriť sa v niekoľko potrebných doplnkov, berúc do úvahy svoje vlastné pohodlie a pohodlie maznáčika. Malý pes hlavne spí, chodí na prechádzky a hrá sa. Výbava pre šteniatko by mala preto obsahovať doplnky súvisiace s týmito činnosťami.


Pelech pre šteniatko, bez ohľadu na jeho plemeno, by mal obsahovať hračky - najmä hryzátko. Šteňatá prechádzajú ťažkým obdobím výmeny zubov, počas ktorého pociťujú silné svrbenie ďasien a niekedy aj bolesť.


Výbava pre šteniatko - pelech

Základným prvkom výbavy pre šteňa je pelech. Od samého začiatku by mal pes mať zabezpečené podmienky na odpočinok. Pokojný, regeneračný spánok je dôležitý v každej etape života. Obzvlášť, keď je pes malý a prespí 90% dňa. Na trhu je množstvo rôznych druhov pelechov. V poslednej dobe sa veľkej obľube tešia lôžkoviny vyrobené z viskoelastickej peny Memory. Je dobré si uvedomiť, že podstielka zahrnutá do výbavičky pre maltézske šteniatko sa bude líšiť od podstielky určenej pre nemeckého ovčiaka. Pri ich výbere berte do úvahy veľkosť vášho domáceho maznáčika a prispôsobte k tomu veľkosť podstielky.


Výbava pre šteniatko - misky a krmivo

Súčasťou výbavičky pre šteňa sú misky a krmivo. Odporúčajú sa keramické misky. Neodporúčajú sa plastové ani kovové misky. Postačia dve nádoby - na vodu a jedlo. Na začiatok postačia tie s malým objemom. Mali by ste zvoliť misky s protišmykovým dnom. Na výber sú jednomiskové a dvojmiskové modely. Zíde sa Vám podložka pod misky, ktorá zamedzuje kĺzaniu po podlahe a uľahčuje upratovanie po kŕmení.

Majitelia šteniatok musia nakupovať špeciálne krmivo pre najmenších. Zo začiatku kupujeme krmivo, ktoré šteňa jedlo v chovateľskej stanici. Keď sa šteniatko prispôsobí na nové prostredie, vtedy môžeme uvažovať o zmene krmiva. Nesprávna výživa v tomto období môže spôsobiť veľa chorôb. Mladé psy majú oveľa vyšší dopyt po energii ako dospelí jedinci. Krmivo pre šteňatá by preto malo obsahovať viac bielkovín a menej tukov než krmivo pre staršie psy. Pochutiny okrem príchute dodajú organizmu vitamíny, mikroživiny, energiu a zabezpečia zdravý vzhľad. Vďaka nim môže šteniatko uspokojiť potrebu hryzenia, prežúvania a lízania.


Šteňatá veľa spia, potrebujú pohodlnú posteľ na pokojnom mieste s izbovou teplotou.


Výbava pre šteňa - doplnky na prechádzku

Vo výbavičke šteniatka nesmie chýbať príslušenstvo potrebné na prechádzku. Základom je obojok a vodítko. Pre každý prípad si môžete obstarať adresár - identifikátor s kontaktnými údajmi na majiteľa. Adresár pripojený k obojku urýchli nájdenie strateného zvieraťa. Počas venčenia sa Vám zídu sáčky na odpadky. Mali by ste pamätať aj na repelenty proti parazitom.


Výbava pre šteniatko - hračky

Vo všetkých fázach života by ste psovi mali zabezpečiť hračky. Hračky sú základom pre správny rozvoj zmyslov, inteligencie a iných zručností. Ovplyvňujú vnímavosť, rovnováhu a chytrosť. Umožňujú prejav emócií. Sú zdrojom radosti a skvelým spôsobom, ako zabiť nudu. Hračky by mali byť každodennou súčasťou psieho života. Sú obzvlášť dôležité pre aktívnu extrakciu potravy, intenzívne žuvanie a hygienu ústnej dutiny, pretože vek šteniat je obdobím výmeny zubov. Vhodné budú aj hračky, ktoré slúžia na výcvik aportovania, trhania a objímania.


Pamätajte, že aj tie najsladšie šteniatka majú svoje špecifické potreby a malo by im byť vyhovené. Pomôžu hračky a správne vybrané jedlo pre šteňatá.


Výbava pre šteniatko - čo kúpiť?

Pokiaľ budúci majiteľ psa ešte nevie, čo má obsahovať výbava, môže využiť pomoc zamestnancov chovateľských potrieb, ktorí mu pomôžu výbavičku skompletovať. Určite by mala obsahovať ošetrovacie prípravky. V prípade krátkosrstých psov si môžete kúpiť aj oblečenie a ochranné vložky na labky. Ľudia, ktorí často cestujú so psom, by si mali obstarať transportér, tašku, postroj a ohrádku.


Koľko stojí výbava pre psa?

Náklady na nákup výbavy pre šteniatka je ťažko vypočítať. Veľa závisí od výberu a značky. Čoraz častejšie výrobcovia krmív pre psy organizujú reklamné kampane s názvom „výbava pre šteniatko zadarmo“. Výbava zadarmo sa zašle po vyplnení ankety. Podporuje ľudí, ktorí sa rozhodnú vziať si domáce zviera z útulku. Ponúka špeciálne zľavové kódy na nákup príslušenstva pre domáce zvieratá. Výbava pre šteniatko zadarmo je nápad, ktorý zavádzajú aj niektoré kluby združujúce chovateľov vybraných plemien.Šimon Wisch

Komentáre

Neboli nájdené žiadne recenzie

Nový príspevok