40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Tvar pamlskov pre psov - má nejaký význam?

Pamlsky pre psov sú k dispozícii v rôznych tvaroch, niekedy mimoriadnych a pútavých. Majú nejaký význam? Sú vymyslené pre potreby majiteľov a kupujúcich?

Aké sú pamlsky pre psov?

Psie pamlsky možno rozdeliť na tie so špecifickou výživovou hodnotou - funkčné, určené na uspokojenie konkrétnych potrieb psov, a pamlsky typické pre gurmánov - chutné a povzbudzujúce k jedeniu.

Chutné pamlsky, ktoré málo prispievajú do jedálnička vášho psa, nemusia mať žiaden špeciálny tvar. Tu rozlišujeme tie najvýznamnejšie, ako sú zvieratká, kostičky, gule, tenké prúžky atď. Často nie sú prispôsobené veľkosti psov, môže ich jesť každý a nie sú veľkým problémom pre žiadneho zo psov.

Shih tzu drží v zuboch košíčky. Sladkosti sú pre psy škodlivé a môžu spôsobiť komplikácie s tráviacim systémom

Tvary psích maškŕt- majú nejaký význam?

Funkčné a najkvalitnejšie pochúťky sú zvyčajne navrhnuté tak, aby uľahčili ich konzumáciu a priniesli príjemcom potešenie. Rozlišujeme tu dentálne, vitamínové, tréningové alebo na dlhšie žuvanie. Takéto výrobky majú špecifický tvar a veľkosť v závislosti od určenej skupiny príjemcov - veľkých, malých, stredných, starších psov, juniorov atď. Existuje veľa takýchto rozdelení a nemusia sa kombinovať.

Dentálne pamlsky majú najčastejšie výčnelky a v priereze pripomínajú hviezdu. Uľahčuje to masáž ďasien a vstup do medzizubných priestorov. Pamätajte, že dentálne pamlsky môžu byť tiež mäsové kosti.

Vitamínové pamlsky majú tvary, ktoré sa ľahko jedia a podávajú psovi. To isté platí pre tréningové pamlsky, ktoré sú malé a majú skôr okrúhly alebo oválny tvar, aby ich váš pes mohol ľahko naraz zjesť.

Pamlsky na dlhšie žuvanie ich využitie je rôzne. Môžu byť vo forme prúžkov, cigár, tyčiniek alebo obyčajných, väčších kociek. Skôr sú dlhšie než širšie, aby ich pes nemohol zjesť všetky naraz a aby sa zmestili do otvorenej čeľuste.

Paličky - maškrty pre psov. Kombinácia dvoch príchutí - ryby a kuracieho mäsaKúsky mäsa vo forme pruhov, dokonalé pochúťky pre vyberavých psov

Mäsové pamlsky, kvalitné, dodávajúce vitamíny a veľké množstvo bielkovín, najčastejšie sú vo forme hrubých pásikov alebo cigár. Tento tvar je nejako vynútený samotným výrobným procesom a často má skutočne dobré zloženie, kde je vysoký obsah mäsa. Malé množstvo obilnín a veľké množstvo mäsa znamená, že pochúťky nie sú také tuhé ako tie s prídavkom rastlinných produktov a obilnín. Veľmi populárnou formou pokiaľ ide o podávanie sú cigary. Psy ch môžu žuť a otáčať v pysku. Poskytujú radosť z jedla a sú akousi ďalšou atrakciou pre domáceho miláčika. Textúra týchto pamlskov s vysokým obsahom mäsa je vhodná pre každého psa, malého aj veľkého, poradia si s nimi všetci. Pokiaľ ide o obilné, zubné alebo ochutené pamlsky, buďte opatrní pri starších a malých psoch, pretože si s nimi môžu neporadiť. Cigary na rozdiel od iných pamlskov môžu byť podávané šteňatám.

Pamlsky vo forme hrubých prúžkov alebo cigár sa psom nelepia na zuby na rozdiel od iných tvarov.

Tyčinky pre psov. Zdravé pochúťky s vysokým obsahom mäsaPsie dobroty. Vysoký obsah mäsa, sušené príchute, ideálne pre psy všetkých plemien.

Je dobré si zvoliť pamlsky, ktoré môžu byť trochu univerzálne. Môžu byť použité na žutie a maškrtenie, alebo rozdelené na menšie kúsky - alebo ako odmena pri učení a hraní.

Všetky formy pamlskov boli vytvorené so zreteľom na psov. Ako majitelia však môžeme svojim miláčikom dať nielen chutné, ale aj zdravé občerstvenie, ktoré uspokojí fyziologické a chuťové potreby psov a zároveň dodá výživné látky. Je dobré si správne vybrať jedlo pre vášho domáceho miláčika - v budúcnosti sa vám to vyplatí. Ako najlepšie je vybrať pamlsky pre psov?

Karolína Luščíková

Komentáre

Neboli nájdené žiadne recenzie

Nový príspevok