40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Starostlivosť o oči plemena Vuko Border Collie

Hovorí sa, že špinavý pes je šťastný pes. Nepochybne porcia bahenných kúpeľov a z času na čas trávnato-piesočnatý povlak je niečo, čo urobí radosť nejednej psej duši. Šťastný pes je však aj dobre upravený pes a z času na čas je potrebné stretnúť sa tvárou v tvár so šampónom, kúpeľom a kefou. Správne upravená srsť nášho psa nie je len potešením z mäkkého a voňavého maznania na gauči. Je to aj pohodlné fungovanie. Zvyšná podsada, spleti alebo dredy neuľahčujú život psa. Bránia termoregulácii a sú ideálnym prostredím pre hromadenie baktérií. Našťastie má človek pripravený celý arzenál, aby im mohol čeliť. O nami skontrolovanej perfektnej súprave si môžete prečítať nižšie.

Upravená border kólia drží šampón v ústach.

Psie kúpele - zloženie nášho kozmetického arzenálu

Aby sme si lepšie predstavili, s čím máme do činenia, rýchlo načrtnem siluetu nášho chlpatého testera.

Vuko je dva a pol ročná border kólia. Patrí skôr k väčším a celkom štedro osrsteným exemplárom. Jeho srsť má tendenciu krepatiť sa každou kvapkou vody. Má pomerne hustú podsadu a mierne drsnú kryciu srsť. K tomu pridám neskromný, veľmi efektný, hustý chvost. Skôr bez alergických sklonov.

Na začiatku potrebujete:

Trixie zastrihávač háčikov - na zastrihávanie podsady

Furminátor hrebeň - do chvosta

Vyhladzovacia kefa Furminator - na uvoľnenie, po kúpaní

Pet Head De Shed Me - kondicionér, ktorý znižuje vypadávanie srsti

Pet Head Feeling Flaky - šampón pre suchú a citlivú pokožku

IV San Bernard mätová maska - osviežujúca a hydratačná maska.


Kosmetyki do pielęgnacji psa rasy border collie. Szampon, odżywka, maska, grzebień, pudlówka oraz trymer hakowy.

Kefovanie psa trimmerom

Trixie hákový zastrihávač

V našej opatrovateľskej kariére som už používal rôzne doplnky. Niekomu sa darilo lepšie, niekomu horšie. Ďalší prakticky prerezali vrchný náter, čo bolo úplné zlyhanie. Keď som premýšľal, na čo staviť pri kompletizácii tejto sady, nasledovali ma dve slová: hrebeň a zastrihávač háčikov. Rozhodla som sa pre to druhé a som úplne nadšená, no zároveň sa chcem udrieť do hlavy, že som si ho ešte nikdy nekúpila. Krásne vyčeše celú podsadu a nezanechá žiadne poškodenie zvyšku srsti. Úspešne si poradí aj s problematickou srsťou okolo krížov a zadných končatín. Pre takých chlpáčov ako je Vuko sa zdá byť nepostrádateľným doplnkom. Ešte nikdy som z toho toľko nevymazal. Okrem toho sa zdá, že táto forma starostlivosti môjmu psovi veľmi vyhovuje. Nesnaží sa o úteky ani prosebný pohľad číslo tridsaťpäť. Slušne stojí, aj slaninu si občas dá. On je šťastný, ja som šťastný. Srsť česaná a nestrihaná. Brilantné vo svojej jednoduchosti.


Trymer hakowy dobrze pomoże rozczesać zbite kołtuny.

Vyhladzovací hrebeň a kefa Furminator

Ide o špeciálne nástroje. Ani jedným z nich svojho psíka neočešete, no určite mu spravíte krajšiu srsť. Začnime s konštrukciou týchto doplnkov, pretože to je niečo, čo stojí za pozornosť. Sú vyrobené veľmi ergonomicky. Každá vložka na rukoväti a jej profilovanie sú dobre premyslené. Celá konštrukcia pôsobí dojmom niečoho pevného a odolného. Príslušenstvo Furminator má navyše možnosť použiť vymeniteľnú rukoväť a dokúpiť k nej hlavice. Zuby hrebeňa sú navrhnuté tak, aby sa prispôsobili tvaru nášho psa. Sú mierne pohyblivé. Myslím si, že v prípade honosnejšieho topcoatu, objavujúceho sa po celom tele, môže byť pre psa veľmi príjemným riešením. V prípade hladiacej kefy je zaujímavým uľahčením jej používania pohyblivý česací prvok. To pomáha pri vyťahovaní srsti z nej.

Trymer hakowy, grzebień i pudlówka.

Pokiaľ ide o funkčnosť. Hrebeň ľahko a príjemne rozčeše psovi chvost, má dosť husté, okrúhle zuby, takže nemá tendenciu zamotávať srsť. Celý proces je prekvapivo hladký. Kefa je veľmi hustá, vďaka čomu srsť psa dôkladne uchopí a vlastne jemne uhladí. Nie je to magické zariadenie, ktoré spraví hladký povrch psej srsti ako žehlička, ale funguje skvele ako kefa na povrchové nečistoty a relatívne odstraňovač krepovatenia. Veľmi často mi pristával v ruke ako šikovná kefka na prvý kontakt. Okrem toho skvele funguje aj na kontrolu kliešťov po chôdzi, pretože ako som spomínala vyššie, srsť celkom dôkladne rozčeše.

Czesanie border collie przy pomocy grzebienia.

Kúpeľ pre psov

Šampón a kondicionér Pet Head

Čo sa týka kozmetiky, psej aj ľudskej, veľmi jednoduchým spôsobom, ako si získať moje srdce, je správne zloženie a správna vôňa. Som úplne blázon do ovocných a jogurtových tónov a ak z nich niečo vyžaruje čo i len náznak, má to od začiatku milión zázračných bodov navyše. To sa stalo v tomto prípade. Stačilo mi otvoriť šampón, aby som sa rozplynul v krajine jahodovej radosti a zamrmlal som si popod nos: "čistite, prosím, tak dobre, ako voniaš." Ukazuje sa, že moje modlitby boli vypočuté. Šampón pre psov veľmi dobre pení a rozotiera sa, čo rozhodne uľahčuje proces čistenia. Momentálne je to asi najviac penivá kozmetika, akú sme mali. Bez problémov si poradí so špinou a zápachom. Kondicionér sa hladko rozotiera, rovnako báječne vonia, ľahko sa zmýva a jemne vyhladzuje srsť psa. Produkty tejto firmy majú samozrejme pH vhodné pre kožu psa, bez prísad ako sú sulfáty či parabény. Netestované na zvieratách. Alergické reakcie ani lupiny som po kúpeli nezaznamenala. Táto rozprávková vôňa však na srsti psa nezostane dlho.Dwa szampony do mycia psa.

IV maska mätová San Bernard

Veľmi zaujímavá kozmetika. Pri nanesení na srsť psa sa do nej vsakuje celkom rýchlo, takže pri oplachovaní sa to ťažko uzatvára, že? Je to všetko vypláchnuté alebo ešte nie? Okamžite vyhladzuje a mierne premasťuje, zvlhčuje srsť. Potom, čo som si všimol tento vzťah, jemne som ho vmasíroval aj do pokožky, pričom som si dal obzvlášť záležať na tom, aby som ho potom dôkladne opláchol. Cíti sa mierne chladivo a tiež tak vonia. Toto nie je vôňa mäty z kríka, ale skôr mätových piluliek. Pri kúpeli je cítiť pomerne intenzívne, no po opláchnutí nemal s ovocnými tónmi a Pet Headom veľkú šancu a rýchlo zmizol kdesi v hĺbke koberca, kde bol prilepený Vuko. Taktiež bez alergických reakcií a akýchkoľvek problémov. Vyhladzuje viac ako skôr spomínaný kondicionér, ale predovšetkým viac preniká do srsti. Pri tomto produkte určite zostaneme, veľmi sa mi páči konečný výsledok jeho fungovania.

Výživná maska na psie chlpy. Dodáva lesk a uľahčuje rozčesávanie.

A po kúpeľoch...

Po všetkých týchto kozmetických procedúrach vyzerá Vuko ešte dôstojnejšie ako zvyčajne. Jednoznačne si poradí s vysokými teplotami a som presvedčený, že na to má vplyv aj upravená, vyčesaná srsť. Jeho srsť je oveľa jemnejšia a hladšia. Ťažko sa mi overuje otázka vypadávania srsti. Zdá sa, že to zostalo na rovnakej úrovni. Ale, ale nie som sám so svojimi názormi. Ukazuje sa, že takto upravený pes dokáže obmäkčiť aj tie najtvrdšie srdcia.

Predstavte si, že ste vo výťahu s veľkým mužom. Jeho základnými atribútmi sú hrozivý výraz, biceps vo veľkosti vášho stehna a tepláková súprava. Pokojne stojíte vedľa neho, nevenujete sa jeden druhému, keď sa zrazu váš pes rozhodne prelomiť ľady vrtením chvostom jeho smerom. Potom sa pán Nebezpečný nakloní k psovi a začne ho hladkať. Potom mu vybuchnú ústa: "Nemôžem, aký je jemný a sladký." A vy neviete, či máte prikývnuť alebo sa smiať nad grotesknosťou situácie. Nakoniec to končí krátkou výmenou názorov, počas ktorej obaja šalejú o tom, aký krásny je váš pes. Aký väčší dôkaz o mäkkosti môjho psa je potrebný ako takéto situácie?

Psík je hladký, chlpatý, šťastný a ja tiež.

Vyčesaná, umytá a vyživená srsť border kólie.

O blogu Vuko Border Collie (VUK VUK):

Náš tím tvorím ja - Weronika a môj hraničný Vuko. Súhlasím s filozofiou, že váš pes je váš domáci miláčik a spolu dokážete hory prenášať. Vediem blog, kde kreatívne tvorím psie DIY, delím sa o rady z vlastných skúseností a snažím sa do sveta šíriť trochu viery v seba a viac flákania v živote.

Veľmi rada fotografujem naše spoločné dobrodružstvá a rád sa to naučím. Spoločne objavujeme nové miesta, plávame v jazerách a beháme v lesoch. Vyskúšame si aj frisbee a agility. Neustále hľadáme nové dobrodružstvá, o ktorých si môžete prečítať tu. Navštívte prosím náš blog, instagram a fanpage:


https://vukobordercollie.wordpress.com/

https://www.instagram.com/vuko_bordercollie/

https://www.facebook.com/vukobordercollie/

Umytá a vyčesaná border kólia sa k vám túli.