40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Správne skladovanie krmiva pre psov a mačky

Ako skladovať krmivo pre psov a mačky? Správne skladovanie krmiva pre domáce zvieratá je veľmi dôležitá záležitosť, ktorá môže predĺžiť jeho čerstvosť, vôňu a hlavne minimalizovať riziko kontaminácie alebo znehodnotenia.

V prvom rade by sa všetky potraviny mali skladovať v prostredí, ktoré je pod našou kontrolou. Garáže, pivnice, balkóny a pod. sa neodporúčajú, pretože do jedla sa môže dostať hmyz alebo myši. V závislosti od druhu potraviny – suchej alebo mokrej – sa jej skladovanie líši. Stojí za to naučiť sa tieto tajomstvá, aby sme našim priateľom podávali vždy chutné a dobré jedlo.

Słoik z przysmakami dla psa. Jak przechowywać suche smaczki?Skladovanie granúl:

Vrecúška na krmivo pre psov a mačky by sa mali skladovať na chladnom, suchom a tienenom mieste pri teplote nižšej ako 25*C (niektorí výrobcovia umožňujú vyššie teploty). Týmto spôsobom skladovanie zabraňuje ničeniu vitamínov a oxidácii tukov, čo môže viesť k ich žltnutiu, teda kazeniu a v dôsledku toho k tvorbe škodlivých produktov rozkladu. Potraviny je najlepšie skladovať v pôvodnom obale, ktorý je pokrytý materiálom, ktorý chráni pred „únikom“ tuku.

Skladovanie pri vysokej teplote (alebo na slnku!) spôsobuje zrýchlený rozklad organických zlúčenín a rýchlejšie kazenie potravín.

Presypávanie granúl do plastových nádob, náhradných tašiek atď. sa tiež neodporúča. Výskumy ukazujú, že granule na takýchto miestach rýchlejšie stráca chuť a vôňu, čo ovplyvňuje jeho kvalitu a chutnosť. Náhradné plastové vrecká, zipsy a plastové vedrá tiež nezabránia zvetrávaniu alebo znehodnoteniu tuku - toto riešenie sa neodporúča. Väčšina výrobcov umožňuje uchovávať granule v kovových nádobách (čistých a suchých), no napriek tomu odporúča uchovávať granule v pôvodnom obale. Ak chce niekto použiť plastovú nádobu na krmivo, vložte granule do pôvodného obalu.

Je tiež potrebné pripomenúť, že nie každá nádoba môže prísť do kontaktu s tukom a niektoré chemikálie rozpustné v tukoch sa môžu dostať do potravín.

Krmivo je mastné, drsné a drobivé. Správne ho skladujte, aby zostal čerstvý.

Skladovanie mokrých krmív:

Otvorené konzervy by mali byť v chladničke, aby zostali vlhké a minimalizovali sa kontakt so vzduchom. Najlepším spôsobom skladovania je použiť plastové veko na plechovky. Ak takéto viečko nemáte, môžete použiť ... latexovú rukavicu (testované v nemocniciach - funguje!).

Zipsové vrecká nezachovajú vlastnosti granúl a rozhodne sa neodporúčajú.

Konzervy pre psov možno skladovať až 3 dní, ale VŽDY skontrolujte ich vôňu a vzhľad predtým, ako ich dáte svojmu miláčikovi.Mokré jedlo vo forme kúskov v želé. Ako správne skladovať mokré potraviny?Čo s jedlom, ktoré zostalo v miske?

Môže zostať v miske až 4 hodiny, ak je okolitá teplota v rámci izbovej teploty.

Pri baleniach zapečatených z výroby si pozrite dátum exspirácie na obale. Ak je nový obal alebo plechovka s jedlom poškodený, musíte ho vrátiť.

A čo alergie? Alergie na environmentálne roztoče (a dokonca aj na ich trus) sa vyskytujú vo svete zvierat. Roztoče žijú aj v suchom krmive, kam sa dostanú po jeho otvorení. Jedným zo spôsobov, ako s nimi bojovať, je zmraziť SUCHÉ jedlo. Bohužiaľ, hoci tento proces prispieva k zachovaniu tukov a zabraňuje množeniu roztočov, môže bohužiaľ ovplyvniť niektoré vitamíny obsiahnuté v krmive pre psov alebo mačky. Takéto riešenie sa oplatí prediskutovať s dobrým veterinárom, odborníkom na výživu alebo odborníkom na výživu zvierat.

Adriana Vavřínková