40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

So psom na bicykel

Jazda na bicykli je skvelý spôsob, ako tráviť voľný čas. Takáto činnosť je nielen potešenie, ale aj starostlivosť o fyzickú kondíciu - vašej a vášho psa. Jazda na bicykli je skvelým nástrojom, ako precvičiť svoje telo, udržať si postavu a upevniť zdravie.

Ako u každého športu, mal by byť pes na daný šport pripravený, a predovšetkým by sa mal naučiť, ako s vami správne cestovať. Pamätajte, že existujú plemená psov, ktoré by nás počas určitých - fyzicky náročných športoch nemala sprevádzať, napr. pastierske plemená, ktoré inštinktívne vyvádzajú z koncentrácie pohybujúce sa objekty, ako sú: kolobežky, bicykle, bežci atď. Tu je ťažšie, že namiesto sústredenia na beh sa môžu zachytiť do bicykla, alebo sa zastaviť a rozhliadnuť a ohroziť tak svoje okolie. Pre šteňatá je beh za bicyklom neodporúčaný približne do 1 roku života, vzhľadom na možnosť preťaženia kostry.

Ako pripraviť psa na výlety na bicykli?

Zariadenie by malo byť pevné a veľmi odolné. Dôležité je tiež správne prispôsobenie. Pre tento druh športu sa odporúča používať špeciálne postroje. Nemôžu byť príliš voľné, pretože sa od nich pes môže oslobodiť, ani príliš napäté, pretože by obmedzovali pohyby a sťažovali beh. Po zakúpení vhodného zariadenia pre jazdu na bicykli by ste mali začať svojho psa pomaly zvykať na tento druh činnosti.

Základom spoločnej cyklistiky je vždy naučiť počúvať psa. Musíme si byť istí, že nás pes počúva a robí rozkazy aj v tých najťažších podmienkach. Príkazy: sadni, zostaň, čakaj sú povinnosťou a každý pes by ich mal poznať. Okrem toho si musíme pamätať, že sa bicykel môže stať neovládateľný a nepredvídateľný, takže je veľmi dôležité psa náležite chrániť - dobrý adresár a najlepšie registrovaný čip zvyšuje šancu nájsť psa po jeho možnom úteku alebo strate. Z bezpečnostných dôvodov by sme nemali vyberať cyklistické výlety za neistého počasia - búrky - a nevyberať rušnú trasu alebo byť v hlučných oblastiach, napríklad pri hromadných udalostiach.

Košíky na bicykel a za bicykel

Psy, ktorí nezvládnu jazdu na bicykli vedľa nás sa nemusia vzdať spoločnej cykloaktivity. Pre nich budú vhodné špeciálne koše na bicykel, ktoré sú pohodlné a zároveň bezpečné. Je však dôležité, aby bol kôš zaistený zhora mriežkou alebo postrojom, ktorý zabráni psovi vyskočiť alebo vypadnúť. Pes sa predovšetkým musí v koši cítiť dobre a nesmie sa báť, preto by ste mali začať návykom a zoznamovaním. V takýchto košoch sa môžu prevážať šteňatá, starší alebo chorí psi.

K zadnej časti kolesá sú tiež pripevnené špeciálne vozíky. Sú vyrobené z odolných materiálov a na stenách majú sieťovinu pre vetranie. Takéto vozíky sú veľmi bezpečné, navyše do nich môžete vložiť prikrývku pre psa alebo hračky a pes má veľa miesta. Ich úspech však závisí na psovi - niektorí psi neradi zostávajú vzadu, sami, uzavretí, uprostred dopravného hluku a prevádzky.

Pri cyklovýletoch nezabudnite na psie cestovné misky a na pravidelné dopĺňanie tekutín.

Komentáre

Neboli nájdené žiadne recenzie

Nový príspevok