40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Prechádzky so psom v zime - na čo nezabudnúť?

Blíži sa najchladnejšie obdobie v roku a v našom šatníku dominujú teplé svetre, čiapky a šály. A ako to vyzerá s našimi psími priateľmi?

Prechádzky so psom v zime - na čo nezabudnúť?

Dĺžka našich zimných prechádzok by sa mala voliť individuálne podľa povahy nášho domáceho miláčika. Niektoré milujú zimné radovánky na snehu, iné nechcú ani len počuť o tom, že majú vystrčiť čo i len nos z domu. V každom prípade by ste však mali dbať o zdravie a pohodlie psa, pretože poveternostné podmienky a priame vystavenie labiek chladu a soli môžu spôsobiť skutočný problém.

V obchodoch je široký výber oblečenia pre psov. Je to nielen krásna dekorácia, ale často aj nevyhnutnosť, pretože psy malých plemien, ako aj psy s nie príliš hustou srsťou ľahko prechladnú, čo rozhodne neprospieva ich zdraviu. Hrúbka oblečenia by sa mala tiež zvoliť adekvátne k aktivite psa, pretože oblečenie je niekedy potrebné iba vtedy, keď je pes počas prechádzky unavený a pokojnejší.

Starostlivosť o labky psa je obzvlášť dôležitá v zime. Je dobré pred aj po prechádzke namazať vankúšiky prípravkami, ktoré znižujú vplyv vonkajších podmienok. Najefektívnejšie sú masti na báze prírodných živočíšnych voskov, ako je lanolín alebo propolis. Aj počas prechádzky je potrebné skontrolovať stav labiek a priebežne odstraňovať snehové gule tvoriace sa na srsti okolo palcov. Prechádzka by mala byť definitívne ukončená, keď psovi viditeľne mrznú labky, čo sa prejavuje nadmerným držaním labiek hore. Po prechádzke je dobré umyť labky v teplej vode, ale použitie šampónov by malo byť minimálne, pretože psovi odstránia prirodzenú ochrannú vrstvu spolu s nečistotami. Po umytí labky utrieme dosucha a opäť ich natrieme krémom alebo ochrannou masťou.

Zimné prechádzky so psom môžu byť zábavné, keď sa na ne správne pripravíte.

Ako posilniť imunitu psa v zime?

Mnoho ľudí sa pýta na jeseň a v zime ako sa dá posilniť imunita psa. Dôležitá je najmä vyvážená strava. Všetky výživové nedostatky sú najviac viditeľné v zime. Nedostatočné množstvo zinku, biotínu, vitamínov alebo omega 3 a 6 mastných kyselín môže výrazne oslabiť pokožku a srsť, ako aj vankúšiky labiek, ktoré sú v zime obzvlášť zraniteľné. Tieto typy nedostatkov sú obzvlášť bežné u psov, ktorých strave dominuje „domáce jedlo“. Na trhu existuje tiež veľa prípravkov na podporu samotnej imunity psa, okrem iného napríklad na báze beta-glukánu alebo spiruliny, o podaní akýchkoľvek doplnkov by ste sa však mali vždy poradiť so svojím veterinárom pretože každý pes je iný a vyžaduje si individuálny prístup.

V situácii, keď zlyhajú naše snahy o zdravie psa a pes ochorie, je nevyhnutné okamžite vyhľadať veterinára, aby bol vyšetrený a liečený. Za žiadnych okolností nedávajte svojmu psovi lieky na vlastnú päsť, pretože by mohli spôsobiť viac škody ako úžitku.

Články na blogu nie sú lekárskou radou a nenahrádzajú návštevu veterinára.


Dorota Joskovjáková

Komentáre

Neboli nájdené žiadne recenzie

Nový príspevok