40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Poistenie psa - je to možné a čo pokrýva?

Poistenie psov je na Západe veľmi populárne. Takéto poistky tam existujú už niekoľko desiatok rokov. Poistenie domáceho zvieraťa môže byť užitočné v mnohých situáciách, vrátane prípadov, keď je obeťou nehody alebo jej vinníkom.

Poistenie psov na Slovensku je čoraz populárnejšie, o čom svedčí aj rastúca ponuka poistných zmlúv pre domácich miláčikov. Niektoré spoločnosti si vyhradzujú právo kryť obmedzený počet zvierat, ktoré nemožno chovať na chovné alebo komerčné účely alebo žiť mimo domácnosti.

Poistenie psov je na Slovensku čoraz populárnejšie, o čom svedčí aj rastúca ponuka poistných zmlúv pre domácich miláčikov. Niektoré spoločnosti si vyhradzujú právo na určitý počet zvierat

Je možné poistiť psa?

Poistenie psov je možné a na Slovensku ich ponúka čoraz väčší počet poisťovní. Môže to byť samostatný produkt alebo súčasť poistenia bytov a domov - potom bude pod ochranou, rovnako ako budova a jej vybavenie. Posledné riešenie poskytuje Generali, Raiffeisen, ČSOB, Allianz, UNIQA, Kooperativa, UNION a Komunálna poisťovňa. Pred zakúpením poistky starostlivo analyzujte jej rozsah a podmienky. Osobitná pozornosť by sa mala venovať tomu čo poisťovateľ nepokrýva, aby sa zabránilo nedorozumeniam v budúcnosti.

Pes je mnohými považovaný za jedného z členov domácnosti, najlepšieho priateľa a člena rodiny. Preto by nikoho nemalo prekvapiť, že ho chcete poistiť. Rovnako ako u ľudí, nikdy neviete, či budete potrebovať ošetrenie alebo či dôjde k nehode. Berúc do úvahy dobro vášho domáceho miláčika, v prípade takýchto situácií je dobré sa rozhodnúť pre jeho poistenie.


Poistenie psa - čo obsahuje základný balík?

Poistenie psa je vo väčšine prípadov dostupné v rôznych variantoch. Ten základný zvyčajne pokrýva náklady na liečenie zdravotných komplikácii domáceho miláčika, ktoré vznikli pri nešťastnej nehode. Poistenie môže byť veľkou pomocou na pokrytie nákladov na lieky, testy, nevyhnutné ošetrenie, pobyt v nemocnici a špeciálne krmivo. V niektorých poisťovniach poistka pokrýva aj náklady na uspanie a pochovanie psa, ak to súvisí so zdravotnými následkami úrazu.

Štandardné poistenie psa zvyčajne zahŕňa aj poistka zodpovednosti za škodu majiteľa zvieraťa. Osvedčí sa to v situácii, keď štvornožec niekoho uhryzne alebo niekomu poškriabe auto. Potom poisťovateľ vyplatí poškodenému náležitú sumu. Ponuka poistenia zodpovednosti za škodu spôsobená niektorými poisťovateľmi však nekryje škody spôsobené neúmyselne alebo vyplývajúce z obzvlášť veľkej nedbanlivosti.

Poistenie psov je možné a ponúka ich čoraz väčší počet poisťovacích spoločností na Slovensku.

Poistenie psa - čo ešte môže obsahovať?

Ľudia, ktorí si vyberú zväčšený variant, dostanú ďalšie výhody. Jednou z nich je lekárska pomoc. Rozumie sa to ako pomoc pre osobu, ktorú zviera zranilo. Poisťovateľ zabezpečí a uhradí náklady na lekárske zákroky, prepravu k lekárovi alebo dodávku liekov. Toto riešenie je veľmi užitočné, pretože aj keď svojmu domácemu miláčikovi úplne dôverujete, vždy existuje riziko, že sa zobudí jeho zvierací inštinkt. Aj veľmi jemný pes môže mať nepredvídateľné správanie. Potom následky padnú na majiteľa. Je tou osobou, ktorá musí okrem starostlivosti o bezpečnosť domáceho miláčika brať do úvahy aj bezpečnosť ľudí, ktorí s ním prichádzajú do styku. Vybrané poisťovne tiež ponúkajú finančné prostriedky na hľadanie nezvestného psa v rámci poistenia, ale poisťovateľ môže ustanoviť, že za útek zvieraťa z domu nie je finančne zodpovedný. Mnoho poistení poskytuje starostlivosť aj o domáce zvieratá v prípade, že je ich majiteľ hospitalizovaný. V rámci toho je pes odvedený na prechádzku, najedený a dodržaná jeho hygiena.

Koľko stojí poistenie psa?

Cena poistenia psa sa bude líšiť v závislosti od spoločnosti a balíka, ktorý si vyberiete. Rôznorodosť poistiek môže byť skutočne veľká, takže pred ich zakúpením stojí za to porovnať aspoň niekoľko konkurenčných ponúk. Ročné náklady na poistku sa môžu pohybovať od 50 EUR do 300 EUR

Šimon Wisch