40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Ochranná sieť pre mačky na balkón - je nám potrebná? Ako ju zamontovať?

Mačacia ochranná sieť je veľmi dobrý nápad na ochranu domáceho maznáčika pred vypadnutím. Produkt je dostupný v rôznych farbách (najčastejšie biela, olivovo zelená, priehľadná, čierna), veľkostiach a veľkostiach očiek. Sieťka by sa nemala napínať ani sťahovať.

Mačky rady trávia čas na balkóne. Balkón je bohužiaľ miesto spojené s vysokým rizikom úrazov spojených s vyskakovaním alebo pádom z veľkej výšky. Týmto nepríjemným situáciám je možné zabrániť inštaláciou ochrannej balkónovej siete pre mačky. Je to lacné riešenie - stojí pár eur.


Sieťka na balkón pre mačku môže chrániť jej zdravie a život.


Ochranná sieť pre mačky na balkón - je nám potrebná?

Mačky zvyčajne trávia čas na čerstvom vzduchu. Balkón je pre nich často miesto odpočinku a hry. Dokážu na ňom stráviť veľa hodín leňošením a pozorovaním okolia. S ohľadom na bezpečnosť si preto majitelia domácich maznáčikov obstarávajú ochrannú balkónovú sieť. Toto príslušenstvo je mimoriadne užitočné. Zabraňuje náhodnému pádu alebo prenasledovaniu. Výrobok chráni pred vetrom nanesenými nečistotami, napr. steblá trávy alebo vtáci. Sieťku je možné namontovať aj na okná, terasy, a dokonca môže ochrániť aj iné zvieratá ako sú psy a králiky.


Byť na balkóne so svojou mačkou je veľmi príjemná činnosť. Urobme však všetko pre to, aby bola tiež bezpečná.


Balkónová sieť pre mačku - opis výrobku

Balkónová sieť je dostupná v rôznych veľkostiach, a zároveň si ju môžete skrátiť, tak ako Vám vyhovuje. Po odstrihnutí sa nerozmotáva a nepotrebuje žiadne ďalšie úpravy, ako je napríklad napaľovanie zapaľovačom. V prípade menej pohyblivých mačiek postačí polyetylénová sieť. Pre aktívne mačky sa odporúčajú drôtom vystužené modely. Na zabezpečenie balkónu sú v predaji tiež priehľadné a kovové siete. Prvá má slabú štruktúru, a druhá môže v prípade núdze sťažiť evakuáciu.

Sieťka by mala byť odolná proti prehryznutiu, škriabaniu, UV žiareniu a zlým poveternostným podmienkam. Na škodu nebude, ak je neroztiahnuteľná, nepraská, nezanecháva špinu, nerozmotáva sa a je na samozapínanie. Kupujúci by si mal dať pozor na veľkosť očiek. V ponuke sú najčastejšie očka vo veľkosti 50 x 50 mm, 28 x 28 mm, 19 x 19 mm. Výber záleží od povahy a veľkosti zvieratka. Pre veľmi aktívne mačky sa odporúčajú sieťky s menšími očkami.


Sieťka na balkón by mala byť odolná a pevná. Jej stav by sa mal občas skontrolovať.


Spôsob montáže balkónovej sieťky

Pri nákupe mačacej sieťky na balkón sa uistite, či sú súčasťou balíka všetky potrebné spojovacie prvky a montážny návod (niekedy vo forme filmu na CD). Inštalácia bezpečnostných sietí môže byť pre niektorých ľudí komplikovaná, preto veľa spoločností ponúka podporu kvalifikovaných montérov so skúsenosťami a špecializovaným vybavením.

Montážne miesto je potrebné pred zahájením práce vyčistiť, bez ohľadu na to, kto bude sieťku montovať. Pri inštalácii ochrannej siete na balkón sa uistite, že nie je mocno napnutá, a že je spoľahlivo pripevnená ku všetkým povrchom, aby neboli žiadne medzery.

Najčastejšie sa pripevňuje pomocou sťahovacích pások, ktorými je sieťka pretkaná a utiahnutá k balkónovej konštrukcii. Môžete tiež použiť univerzálne háčiky. Vzdialenosť medzi nimi by nemala byť menšia ako 15-20 cm, čo je 5-6 kusov na 1 meter sieťky. Existuje niekoľko spôsobov ako nainštalovať sieťku vrátane:

· klincov - do závesu sa pripne klinec, ktorý sa pribije klincom do steny;

· montážneho lepidla - záves je namazaný lepidlom a chvíľu pritlačený na stenu, aby sa lepidlo rovnomerne rozložilo;

· skrutiek - záves sa primontuje pomocou skrutky;

· montážna páska - obojstranná páska sa nalepí na záves a spojí sa s príslušným povrchom.

Pri použití montážneho lepidla je pred inštaláciou sieťky potrebné prečkať dobu stanovenú výrobcom. V pozostalých prípadoch môžeme k tomu pristúpiť okamžite.

Sieťku je možné pripevniť aj nenarušujúcim spôsobom, čo je ideálne riešenie pre prenajaté byty. Na niektorých sídliskách si inštalácia sieťky vyžaduje súhlas bytového družstva.Šimon Wisch

Komentáre

Neboli nájdené žiadne recenzie

Nový príspevok