40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Maškrty pre šteniatko - ktoré vybrať a kedy podávať?

Maškrty pre šteňa sú spôsobom, ako obohatiť denný jedálniček, sú zdroj nových príchutí, revitalizačných a výživových hodnôt. Podľa účelu použitia sa používajú ako odmena počas výcviku alebo ako metóda ústnej hygieny.

Maškrty pre šteniatka majú veľa funkcií. Môžu byť použité na zábavu alebo určitú preventívnu funkciu, napr. proti ochoreniam kĺbov alebo zníženiu imunity. Navyše, pomáhajú uspokojiť prirodzenú potrebu hrýzť, ktorá sa zvyšuje počas výmeny zubov za trvalé, a obohacujú čas strávený osamote.


Pochúťky pre šteniatka by mali byť mäkšie a jemnejšie ako u dospelých psov.


Maškrty pre šteniatko – základné informácie

Maškrty pre šteniatko sú druhom doplnkového pokrmu, ktoré sa alternatívne označujú ako lahôdky, pochúťky, alebo dobroty. Ponuka je veľmi veľká. Tieto produkty sú dostupné v rôznych príchutiach, tvaroch, veľkostiach, zloženiach a funkciách. Nie každá maškrta je však vhodná pre jedálniček mladého psa. Pri výbere pochúťok by ste si mali pozorne prečítať obal, ktorý by mal obsahovať informácie o veku, od ktorého možno podávať pochúťky. Psíkom by ste nemali dávať tvrdé pochúťky. Nielenže sa ťažko prežúvajú, ale sú aj ťažko stráviteľné. Je to nesmierne dôležité, pretože spôsob kŕmenia šteniat ovplyvňuje ich ďalšie fungovanie.


Odkedy a aké maškrty podávať šteniatku?

Dobroty by ste mali zaviesť do potravy, hneď ako si zviera zvykne na trávenie tuhej stravy. Inak, pri neúplne fungujúcom tráviacom trakte, by mu to mohlo uškodiť.

Maškrta by mala byť ľahko stráviteľná a čo najmenej spracovaná. Neodporúčajú sa výrobky obsahujúce obilné zrná, ktoré sú zdrojom sacharidov alebo umelých prísad, konzervačných látok, farbív alebo aróm. Pred nákupom by ste si mali naštudovať zloženie, aby ste vybrali čo najnaturálnejšiu maškrtu.


Zaobchádzanie so šteniatkami podporuje proces trvalej výmeny.


Druhy maškŕt pre šteniatko

V predaji sú špeciálne maškrty pre šteňatá, ktoré podporujú hygienu úst a zubov. Zlepšujú tiež prekrvenie ďasien. Mnohé z nich obsahujú vápnik, ktorý je nevyhnutný pre správny vývoj kostí. Zvyčajne sú určené pre psy od 4 mesiacov, kedy sa mliečne zuby vymieňajú za trvalé.

Maškrty k výcviku šteňaťa majú zvyčajne podobu malých kúskov „na jedno zahryznutie“, ktoré sa dokonale prispôsobujú malým ústam domáceho maznáčika. Počas výcviku hygieny a prvých povelov budú chutnou a motivujúcou odmenou. Majú byť pre psa najväčšou odmenou - sú veľmi silným signálom, že úloha bola dobre vykonaná. Pochúťky na výcvik psov sú vynikajúce na výchovu, procesy adaptácie a socializáciu na nové situácie.

Maškrta pre šteňa vo forme hryzadla je veľmi užitočná, keď sa šteniatko učí poznávaniu sveta cez hryzenie napr. stoličiek, stola alebo postele. Je to vynikajúca zábava a spôsob, ako na chvíľu udržať jeho pozornosť. Pomáha zvieratku sa upokojiť, vybiť energiu a súčasne zlepšuje hygienu ústnej dutiny. Vynikajúcim príkladom prírodnej maškrty sú hovädzí bachor, bravčové nosy a uši alebo králičie uši. Nielenže uspokojujú prirodzenú potrebu žuvania, ale sú tiež dobrým zdrojom vitamínov, minerálov a bielkovín potrebných pre správne fungovanie organizmu.

Nemožno zabudnúť na funkčné pochúťky, ktoré vďaka obsahu zdraviu prospešných zložiek priaznivo ovplyvňujú zdravotný stav vášho domáceho maznáčika. Napríklad tie, obohatené o glukozamín, zabraňujú a podporujú liečbu chorôb kĺbov. Pochúťky s prídavkom prasličky roľnej sa odporúčajú pre krásnu srsť a z cistom posilňujú prirodzenú ochrannú bariéru proti vonkajším parazitom.

Pochúťky môžu rovnako slúžiť na obohatenie stravy. Lahodnou dobrotou sú sušené alebo údené kúsky mäsa v tvare pásikov, kociek, guličiek atď. Pri podávaní nesmieme zabudnúť ani na kalórie vzhľadom na dennú spotrebu energie. Nadmerné množstvo kalórií sa môže odzrkadliť na váhe zvieratka.Šimon Wisch

Komentáre

Neboli nájdené žiadne recenzie

Nový príspevok