40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Je krmivo s obsahom hmyzu riešením alergií na psov? Čo je hmyzí proteín?

Čoraz častejšie alergie a potravinové intolerancie u psov nútia ich opatrovateľov hľadať nové metódy, ktoré môžu ich miláčikom priniesť úľavu. Vedci prídu na pomoc a výrobcovia potom implementujú nové technológie a výživové riešenia.

Krmivo pre psov je biologicky vhodné pre psov ako mäsožravce, no zároveň neprispieva k deficitu bielkovín v Európe, ktorý sa roky zvyšuje. Navyše je v súlade s rastúcim trendom vegetariánstva a vegánstva.

Pes sa pozerá na hmyz

Krmivo pre psov s obsahom hmyzu

Červy v suchom krmive pre psov sa môžu zdať ako nevhodné riešenie, ale hmyzí proteín je najstarším zdrojom bielkovín na svete. Hmyz je ľahko dostupný, jeho chov je jednoduchý, rýchly a hlavne etický. Neprispievajú k zvyšovaniu emisií oxidu uhličitého, sú šetrné k životnému prostrediu a ekologické. Larvy hmyzu sa dajú chovať na zvyškoch jedla, ktoré by sa aj tak zlikvidovali. Výroba krmiva pre hmyz tak znižuje množstvo zrážok v poľnohospodárstve a potravinárstve.

Výroba krmiva s hmyzom je tiež humánna – hmyz a jeho larvy sa uložia do zimného spánku, následne sa sušia a melú. Používa sa celý hmyz, takže nič neplytvá. Na výrobu potravín sa používajú dokonca aj chitínové schránky hmyzu, ktoré, ako sa ukazuje, majú aj zdraviu prospešné účinky. Je pravda, že chitín nie je úplne trávený cicavcami alebo vtákmi, ale prispieva k stimulácii tráviaceho systému a regulácii peristaltiky čriev u zvierat.

Ďalšie výhody výroby krmiva pre psov s hmyzom sú:

nízka spotreba vody

žiadna produkcia skleníkových plynov hmyzom

hmyzie farmy sú veľmi efektívne – hmyz žije krátkodobo vo vysokej hustote

žiadny odpad z chovu hmyzu a ich trus je ideálnym hnojivom pre rastliny

zníženie využívania poľnohospodárskej pôdy na pestovanie krmovín

Krmivo s hmyzom pre psov je skvelým riešením aj pre majiteľov psov, ktorí žijú v súlade s trendom vegánstva a vegetariánstva. S čistým svedomím môžete teraz plne vedome, zdravo a predovšetkým v súlade s nutričnými potrebami psov kŕmiť svojich štvornohých priateľov. Krmivo s hmyzím proteínom je chutné a aromatické - bude chutiť aj vyberavým psom.

Dievčatko kŕmi jorka z ruky

Hmyzí proteín - vlastnosti

Hmyz obsahuje najvýživnejšie bielkoviny s vysokým podielom exogénnych aminokyselín, ktoré je potrebné dodávať potravou. Múčka z hmyzu môže obsahovať až 60 % bielkovín a jej stráviteľnosť je až 95 %! Prečítajte si, koľko bielkovín váš pes potrebuje.

Červy v krmive pre psov tiež poskytujú zdravé tuky. V závislosti od druhu môže obsah tuku dosiahnuť 55 % a obsahovať veľmi dobrý profil mastných kyselín. Tieto kyseliny zohrávajú dôležitú úlohu pri správnom fungovaní organizmu – podporujú imunitný a nervový systém, posilňujú srdce a zrak, zabezpečujú krásny a zdravý vzhľad srsti psa.

Hmyz je tiež cenným zdrojom zinku, železa, selénu, medi, fosforu, horčíka, vitamínu B2 a kyseliny pantoténovej. Majú antibakteriálne a imunostimulačné vlastnosti.

Okrem toho majú nízky obsah kalórií. Výberom krmiva s hmyzom pre psov, ktoré neobsahuje zbytočné plnivá, máme ideálne krmivo pre psa so sklonom k nadváhe, seniora alebo psa s nadmernou telesnou hmotnosťou. Krmivo s hmyzom zaistí chutné a efektívne zoštíhlenie psa.

Podiel jednotlivých živín v hmyze sa mení v závislosti od štádia hmyzu, druhu, podmienok a substrátu, na ktorom bol chovaný. Medzi najobľúbenejšie druhy hmyzu využívané na výrobu - priadka morušová, červotoč múčny a jedák drevo - má práve múčnatka najvyšší podiel bielkovín a tukov v sušine.

Medzi produktmi s hmyzom pre psov je kompletné krmivo a maškrty - tréningové aj vo forme žuvacích tyčiniek.

Prírodné hmyzie tyčinky pre psov - Výcvikové pochúťky pre psov - Krmivo pre psov proti hmyzu

Krmivo pre psov - záchrana pre psov s alergiou

Jednou z najdôležitejších výhod krmív pre psov s hmyzom je ich nízky alergénny faktor. Hmyzí proteín je v skutočnosti nealergický! Je plne hypoalergénny a veľmi dobre stráviteľný. Táto kombinácia umožňuje prebudovať zaťažený tráviaci systém psov s intoleranciou a priviesť psích alergikov späť do formy.

Mohlo by vás zaujímať: Alergia na psa alebo je to len jedlo?

Vedecký výskum ukazuje, že hmyzí proteín má antibakteriálne a imunostimulačné vlastnosti. Zlepšuje kondíciu psa, jeho imunitu a celkový zdravotný stav. Vzhľadom na početné pozitívne aspekty výživy hmyzu a produkciu potravy so živočíšnymi bielkovinami by si mal hmyz získať väčšiu obľubu a natrvalo sa objaviť v jedálničku mäsožravcov.


Karolína Luščíková