40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Ihrisko pre psov - ako môžete zabaviť svojho psa ?

Ihrisko pre psov je miesto, kde pes môže vybiť energiu, uspokojiť potrebu pohybu, rozvíjať inteligenciu a získavať nové, okázalé schopnosti. Výlet na ihrisko pre psov je tiež skvelou príležitosťou na posilnenie väzby medzi domácim miláčikom a jeho majiteľom.

Mnoho majiteľov hľadá nápady, ako vybiť prebytočnú energiu svojho štvornohého priateľa. Čas strávený na ihrisku je skvelou alternatívou každodenných prechádzok. Použitím lávok, tunelov, hojdačiek, obručí alebo slalomových stĺpikov sa môže zviera vybehať a zároveň vylepšiť svoju pohyblivosť a reflexy.

Psie ihrisko je miesto, kde pes môže využívať svoju energiu, uspokojovať potrebu pohybu, rozvíjať svoju inteligenciu a učiť sa nové zručnosti.

Ako je navrhnuté ihrisko pre psov?

Na niektorých sídliskách nájdete podobné psie parky ako vo výcvikových strediskách pre štvornožcov. Sú navrhnuté v oplotenom areáli, ktorý zaisťuje bezpečnosť zvierat a osôb, ktoré sa nezúčastňujú hry, a chráni rozihrané psy napríklad pred náhodnou zrážkou s dieťaťom na bicykli.

Vďaka dvojitým bránam môže majiteľ ľahko priviesť domáceho miláčika na ihrisko, bez toho, aby nechal vyjsť iné hrajúce sa zvieratá. Po návšteve psieho zábavného parku je tiež jednoduchšie vziať vášho miláčika preč tak, že mu vôdzku nasadíte v priechodnej komore - ďaleko od ostatných psov, ale skôr, než vyjdete na rušný chodník alebo ulicu.

Zem na ihrisku pre psov by mala byť mäkká. Môže byť trávnatá, čiastočne štrková alebo piesčitá. Takéto plochy nebývajú spevnené dlažbou ani asfaltom. Na ihrisku majú zvieratá k dispozícii rôzne vybavenie, ktoré im môže poskytnúť skvelú a rozvíjajúcu zábavu. Všetky atrakcie sú vhodné pre veľké aj malé zvieratá.

Slalom pre psov na ihrisku

Slalom je atrakcia určená na rozvoj kondície domáceho štvornožca Vďaka takejto zábave zvieratá cvičia svoju svižnosť a rýchlosť. Trať sa zvyčajne skladá z niekoľkých tyčiek alebo kužeľov, ktoré sú v malých intervaloch zasadené do jednej línie. Prekonanie slalomu vyžaduje od psa disciplínu a schopnosť, ktorá umožňuje rýchle zmeny smeru. Spočiatku musia byť tyčky rozmiestnené širšie. Keď pes pochopí zmysel hry, odstupy sa môžu postupne zmenšovať. Tyče by mali byť pripevnené na stabilnej podložke, ale nemali by byť pripevnené k zemi. Vďaka tomu sa v prípade kontaktu s prekážkou pes nezraní.

Psy, ktoré dosahujú vysokú úroveň kondície na ihriskách a dobre zvládajú prekážky, môžu byť dobrými kandidátmi na súťaže v agility.

Ďalšie atrakcie na psom ihrisku

Lávky pripomínajúce kladinu a rôzne typy rámp a hojdačiek sú ďalším typickým doplnkom psieho parku. Tam zviera trénuje rovnováhu a istotu v pohybovaní sa cez prekážku. S hmotnosťou vlastného tela mení jej polohu, prechádza z jedného konca na druhý. Skákanie môže pes trénovať preskakovaním cez hrazdu alebo obruč umiestnenú vo vhodnej výške (dá sa zvýšiť, keď sa zlepšia schopnosti domáceho miláčika). Tunely sú pre psa veľkým lákadlom. Ich mäkkou verziou je dlhý látkový rukáv, ktorého vstup je vystužený obručou. Tunely môžu mať tiež podobu plastovej rúry - rovnej alebo zakrivenej.

Ihrisko pre psy a agility súťaže

Štvornožce, ktoré získajú vysokú kondíciu na ihrisku a sú schopné zvládať prekážky, môžu byť dobrými kandidátmi na súťaže v agility. Je to čoraz obľúbenejší šport pre psov. Zvieratá na čele s majiteľom hlasovými a pohybovými povelmi prekonajú špeciálne pripravenú prekážkovú dráhu na čas, ktorej poradie vopred nepoznajú. Aj keď sa z agility stal takmer súťažný šport, základným cieľom tejto disciplíny je spoločná hra zvierat s ich majiteľmi, čo je skvelé pre budovanie puta medzi ľuďmi a ich domácimi miláčikmi.

Šimon Wisch