40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Hry doma so psom. Nápady na spoločné trávenie času so psom.

Hra so psom by mala obsahovať fyzické a intelektuálne prvky. Samotné vyčerpanie Vášho psa nestačí na to, aby bol šťastný a duševne zdravý. Sledovanie a získavanie informácií zmyslami je súčasťou psieho inštinktu.

Primárnym zmyslom pre psy je čuch a jeho zdokonaľovanie im umožní uspokojiť druhovo behaviorálne potreby psov. Na tento účel môžete použiť vonkajšie hry. Hoci počas epidémie koronavírusu to nie je možné, vtedy prídu vhod rovnako efektívne domáce riešenia!


Hra so psom počas karantény nemusí znamenať iba behanie vonku. Existuje veľa nápadov, ako tráviť čas so psom doma.


Ako sa hrať so psom?

Hra musí byť predovšetkým zaujímavá! Psy nemajú rady nudu a každá nová aktivita alebo dokonca nový prvok uvedený do programu dňa prinúti psa sústrediť sa a poskytne dávku radosti.

Mali by ste pamätať na to, že hra by mala byť vždy bezpečná pre obe strany. Majiteľ by mal ukončiť hru, a pes musí rozhodnutie rešpektovať. Akýkoľvek prejav agresie, posúvania vymedzených hraníc alebo príliš mocné škrabanie by malo byť zastavené ráznym zásahom a ukončením hry. Takýto postup je obzvlášť dôležitý pri hre so šteniatkom, u dospelého jedinca je tento zlozvyk ťažko odnaučiť.


Ako tráviť čas so svojím psom počas vypuknutia koronavírusu? Vďaka spoločnému pobytu kvôli koronavírusu sa pes môže rýchlo nudiť a hľadať aktivity, napríklad ničiť bytovú výbavu. Stojí za to presmerovať energiu psa na vyhradené predmety - maškrty, hračky, sušené dobroty.


Psie hry, alebo ako sa hrať doma so psom?

Hra so psom na skrývačku

Neviete zorganizovať čas deťom a zároveň psovi? Skrývačka je ideálnou hrou na prepojenie zábavy medzi deti a psa! Môžete použiť dve verzie skrývačky. V ľahšej verzii, jedna osoba drží psa a zvyšok členov rodiny sa ukryje na rôznych miestach v byte. Následne sa pes vypustí a každá ukrytá osoba volá na psa. Po nájdení každej osoby, pochváľte psa a dajte mu odmenu.

Pre skúsenejších hráčov sa odporúča psa nevolať. Po schovaní, vypustení psa a následnom povele „hľadaj“ by mal pes nájsť členov rodiny iba pomocou čuchu. Po úspešnej akcii by ste mali psa odmeniť. Po takejto hre so psom zavládne doma veselá atmosféra!


Cvičenie čuchu - hračky pre psa na jedenie

Hračky pre psov spojené na cvičenie čuchu sú najviac vyčerpávajúcou hrou pre psov. Na základe vkusu a tvorivosti, môžete vlastnoručne vykúzliť zaujímavé riešenia, ktoré psa na dlhšiu dobu zabavia. Tieto interaktívne hry sú v súlade s prirodzenými inštinktmi psa a umožnia Vám zvýšiť sebavedomie Vášho psa, spomaliť jeho konzumáciu stravy a rozvinúť rýchlosť myslenia.

Najlepším riešením budú čuchové podložky pre psov, ktoré si môžete vyrobiť sami. Budete potrebovať: rohožku z plastu alebo gumy, uterák / flís / deku, nožnice a veľa voľného času. Existuje veľa manuálov na výrobu čuchovej podložky. Je to vynikajúca činnosť na trávenie voľného času pre celú rodinu. Do hotovej podložky sa umiestni pár pochúťok, ktoré musí pes nájsť čuchom. Pes bude spočiatku musieť pochopiť, ako čuchová podložka funguje, a neskôr bude netrpezlivo čakať na jej naplnenie.

V domácich podmienkach, keď nemôžeme ísť do obchodu pre veci potrebné na výrobu hračiek, môžeme aj tak domácemu maznáčikovi spríjemniť čas. Postačí maškrty položiť pod deku alebo ich skryť do vytvorených záhybov - pes sa bude musieť trochu napracovať, kým maškrty uloví.

Do prázdnej odskrutkovanej fľaše alebo tuby od papierových utierok môžete nasypať trochu suchých pochúťok, vďaka čomu bude pes musieť vymyslieť spôsob, ako sa k nim dostať. Stojí za to si zakúpiť hračky KONG, do ktorých je možné vložiť mokrú stravu a maškrty. Takto môžete servírovať psíkovi 1 porciu jedla denne.

Môžete použiť hotové riešenia - hry a interaktívne hračky pre psov.


Hry so psom by mali psa rozvíjať fyzicky a intelektuálne. Hračky na pochúťky alebo schovávajúce maškrty pre psov v rohoch bytu sú skvelým riešením.


Učenie psích povelov

Ideálne by ste mali venovať výcviku nových povelov aspoň 15 minút denne alebo zafixovať tie už naučené. Väčšina psov má rád nácvik povelov, najmä preto, že trávia čas spolu s pánom a stredobodom pozornosti je iba pes. Je však potrebné si zapamätať, že takýto výcvik by mal prebiehať v príjemnej atmosfére s využitím metódy pozitívnej motivácie. Pes by nemal byť pokarhaný, ale chválený za každý pokus o splnenie úlohy. Na výcvik sa zídu školiace pochúťky bohaté na mäso, ktoré obsahujú bielkoviny a omega kyseliny v správnom zložení. Umožní to posilniť nervové spojenia a dosiahnuť efektívnejšie výsledky.


dievča učí povely dvom psom


Aktivity na zručnosť pre psa

Ak máte aktívneho psa, veľa voľného priestoru v byte a oplotenú záhradu, precvičovanie spolupráce počas slalomu, beh tunelom a prekážkovou dráhou, ako aj skákanie môžu byť darom z nebies. Vytváranie takýchto atrakcií si vyžaduje kreativitu a zabezpečuje zábavu celej rodine. Na tento účel môžete použiť stoličky, skrinky, boxy, deky, vankúše a na záhrade improvizované palice alebo kužele. Môže trvať niekoľko dní, kým sa pes naučí prekonávať tieto veci. Určite na nejaký čas zabudnete, čo znamená nuda.Akú hru hrať so psom? Pečenie psích dobrôt!

V prípade množstva voľného času, môžete využiť čas na zapojenie celej rodiny do pečenia koláčikov pre Vášho maznáčika. Pri výbere kvalitných výrobkov vytvoríte pre Vášho psa vynikajúce a zdravé sušienky. Na takéto výrobky nepotrebujete veľa prísad a zábava z pečenia bude nezabudnuteľná. Pes na oplátku dostane nezabudnuteľný darček.

Hra s domácim miláčikom a spoločné trávenie času môže priniesť množstvo prekvapení a príležitosti na spoznávanie. Posilňuje to väzbu medzi pánom a psom, zlepšuje medzidruhovú komunikáciu a vedie k lepšiemu pochopeniu psích potrieb. Využite doma každú voľnú chvíľu, aby sa Váš pes nenudil.Karolína Luščíková

Komentáre

Neboli nájdené žiadne recenzie

Nový príspevok