40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Hotel pre psov - ako vyzerá? Aké služby ponúka?

Psí hotel poskytuje profesionálnu starostlivosť o zvieratá, ktorých majitelia musia na istý čas odísť. V rámci pobytu na takomto mieste je pre psov zabezpečené krmivo, starostlivosť, prechádzky a primeraná dávka zábavy.

Hotel pre psov poskytuje profesionálnu starostlivosť o zvieratá, ktorých majitelia musia na istý čas odísť a nemajú s kým nechať svojho miláčika.

Hotel pre psov - kedy sa ho oplatí využiť?

Psí hotel je dokonalým riešením, ak idete na dovolenku alebo dokonca na služobnú cestu na niekoľko dní a nemáte nikoho, kto by vám s domácim miláčikom pomohol. Určite je lepšie dať domáceho miláčika do takého hotela, než vybrať suseda, ktorý za ním bude chodiť dvakrát denne, aby ho nakŕmil. A čo so zábavou? Prechádzkou? Kontaktom? Psí hotel poskytuje splnenie všetkých týchto potrieb a kompetentnú starostlivosť o vášho miláčika.

Ako vyzerá hotel pre psov (a nielen to)

Psí hotel nemusí byť výhradne pre tieto najobľúbenejšie domáce zvieratá. Existujú aj hotely pre domáce zvieratá, ktoré akceptujú rôzne domáce druhy zvierat. Pokiaľ ide o tie, ktoré sú určené pre psov, dajú sa rozdeliť na dvoch základné typy:

• domáci hotel pre psov, kde osoba poskytujúca starostlivosť zaručuje pobyt psa vo vlastnom dome alebo v budove špeciálne pripravenej na tento účel;

• hotely pre psov s boxmi, kde sú psy prijímaní do špeciálne upravených boxov s primerane veľkými výbehmi.

Samozrejme, domáce hotely sú oveľa populárnejšie. Po prvé preto, že väčšina domácich miláčikov dnes žije v domoch so svojimi majiteľmi. Navyše podľa názoru zákazníkov táto forma hotela poskytuje väčšiu záruku bezpečnosti a kontroly nad domácim miláčikom. Hotely s boxmi najčastejšie využívajú majitelia veľkých plemien psov, ktoré je ťažké umiestniť v hotelovej izbe, už len kvôli ich veľkosti, ako aj špecifickej povahe a zvykom.

 Typický domáci hotel je vhodnejšia a menej stresujúca forma pre milovaného psa.

Psí hotel - s čím môžete rátať?

Hotel pre psa môže mať rôzny štandard, ale zvyčajne také miesta ponúkajú nepretržitú starostlivosť, primeraný počet prechádzok počas dňa, hry s osobou pripravenou na starostlivosť o domáce zviera, odbornú starostlivosť. Pokiaľ ide o výživu, samozrejme, je to súčasť starostlivosti, ale samotné podanie jedla sa môže líšiť. V niektorých prípadoch je to majiteľ zvieraťa, ktorý poskytuje dostatočné zásoby potravy, v iných - objednáva nákup krmiva ako súčasť hotelovej služby.

Pri výbere psieho hotela je potrebné skontrolovať, kde a na akom mieste je služba ponúkaná, či je personál náležite kvalifikovaný a pripravený na starostlivosť o zviera. Je dobré sa opýtať na kvalifikácie personálu, či má skúsenosti s týmto typom práce. Je potrebné skontrolovať, či má miesto dobrú povesť. Najmä ak privediete svojho miláčika na také miesto po prvýkrát, musíte si byť istí, že osoba starajúca sa o vášho psa bude schopná sa o neho postarať. Zviera nemusí chápať danú situáciu, a preto môže rôzne reagovať. O psa sa potom musí starať niekto, kto bude schopný minimalizovať úzkosť a strach, ktoré v ňom môže situácia vyvolať.

Zaistite, aby bol priestor dobre oddelený a ohradený a aby sa zviera malo kde hrať. Niektoré hotely majú k dispozícii zvieracie záhrady a dokonca aj špeciálne upravené bazény. Profesionálne hotely pre psov prijímajú štvornožcov na základe hotelovej zmluvy a vyžadujú tiež predloženie dokladov psa s aktuálnymi očkovaniami.

Hotel pre psov - ceny

Cena za hotel pre psa závisí od lokalizácie, profesionálnych služieb a starostlivosti o domáce zvieratá. Čím viac priestorov, individuálna starostlivosť o zviera, zaručené prechádzky a starostlivosť, tým vyššia cena. Cena hotelového dňa pre psy sa spravidla pohybuje od 5 do 25 PLN. Náklady na pobyt ovplyvňuje aj to, či si stravu pre domáceho miláčika zabezpečí sám klient, alebo sa o stravu postará majiteľ hotela.

Šimon Wisch