40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Hojdacia sieť pre mačku - čo to je a či sa oplatí kúpiť?

Hojdacia sieť pre mačku je výborný typ na nákup. Štvornožce zriedka akceptujú ponúknuté pelechy. Zvyčajne radšej ležia v posteli svojho pána alebo na regáloch. Hojdacia sieť pre mačky má však toľko výhod, že je veľmi veľká šanca, že v nej mačka zostane už nadobro.

Mačka zvyčajne spí dve tretiny dňa. Preto je pelech pre vášho domáceho miláčika obzvlášť dôležitým prvkom. Niektorí majitelia kupujú hotové pelechy, iní uprednostňujú starú deku alebo vankúš. Bez ohľadu na zvolenú možnosť, mačky často neprejavujú veľký záujem o miesto určené na spanie. Je ťažké povedať, prečo, niektoré si radšej zdriemnu v kúte pod stolom, než v mäkko vystlanej búdke. Existuje však typ pelechu, ktorý si zamiluje každé chlpaté stvorenie.


Hojdacia sieť pre mačky má však toľko výhod, že je pravdepodobné, že v nej chlpatý priateľ zostane nadobro.


Čo to je hojdacia sieť pre mačky?

V obchodoch s chovateľskými potrebami nájdete rôzne druhy pelechov pod názvom "hojdacia sieť pre mačku“. Jedno majú spoločné. Hojdacia sieť pre mačku je závesný pelech. Najčastejšie je vyrobená z mäkkej tkaniny, ale existujú aj modely s pevnou štruktúrou. Na rozdiel od hojdacích sietí pre ľudí tie pre mačky sa zvyčajne nehojdajú, aj keď existujú výnimky. Väčšina domácich miláčikov sa necíti príjemne, keď nemá pod sebou stabilnú podložku. Môžete sa tiež stretnúť s takými, pre ktorých je hojdanie obľúbená činnosť. Nie je to však funkcia hojdania, ktorá je hlavnou výhodou hojdacej siete pre mačky. Takýto pelech umiestnený vo výške priemernej stoličky je pre štvornožca dokonalým miestom. A potreba pozorovať okolie je spoločným znakom všetkých predstaviteľov druhu Felis catus.


Hojdacie siete na radiátor, stenu, okno...

Najbežnejším typom závesných pelechov je hojdacia sieť pre mačky na radiátor. Takýto pelech sa skladá zo stabilnej konštrukcie s úchytmi, ktoré umožňujú jeho zavesenie na radiátor. Na konštrukciu je natiahnutý plyšový poťah, do ktorého sa zvieratko jemne zaborí. V útulnej priehlbinke môže nielen pohodlne zhora pozorovať okolie, ale aj - počas celej zimnej sezóny - ležať pri teple radiátora (nemôžete ho zapínať na najvyššiu teplotu, pretože aj teplomilnej mačke môže byť príliš horúco).

Pre miestnosti, kde nie je možné zavesiť brloh na radiátor, bol navrhnutý iný variant - hojdacia sieť pre mačky na stenu. Jej dizajn je podobný, ale namiesto háčikov má upevnenie, pomocou ktorého je možné ho priskrutkovať na vybraný druh povrchu. Výhodou takýchto hojdacích sietí je možnosť umiestniť ich v ľubovoľnej výške - čím vyššie, tým lepšie pre mačku. Samozrejme, keď vešiate pelech pod stropom, mali by ste svojmu miláčikovi poskytnúť spôsob, ako sa k svojej obľúbenej sledovacej základni dostať.

Ľudia, ktorí z nejakého dôvodu nechcú vŕtať do stien alebo nábytku, môžu použiť alternatívnu verziu hojdacej siete pre mačky, ktorá je pripevnená k okennému rámu pomocou prísaviek. Takéto modely sú vyrobené z ľahkého, pevného plastu a sú potiahnuté plsťou. Domáceho miláčika v lete poteší brloh, ktorý mu umožní pokojne sa vyhrievať na slnku. Predovšetkým to však bude ideálne miesto na pozorovanie sveta za oknom, ktoré je obľúbenou zábavou mnohých mačiek.


Hojdacia sieť pre mačku je závesný brloh. Najčastejšie je vyrobená z mäkkej tkaniny, ale existujú aj modely s tuhou štruktúrou.

Mobilné hojdacie siete

Medzi nespočetnými modelmi hojdacích sietí sú populárne aj tie, ktoré sú súčasťou mačacieho ihriska - sú pripevnené k škrabadlu. Hojdacia sieť pripevnená k jeho rozsiahlej konštrukcii pomocou pevnej police v tvare žľabu alebo mäkkou hojdačkou. Vo veľkých škrabadlách je dokonca niekoľko pelechov a vtedy tvoria skvelý priestor na mačacie šialenstvo, najmä keď je v dome viac zvierat.

Milovníci dizajnérskych predmetov určite ocenia tiež voľne stojace hojdacie siete. Aj keď zaberajú veľa miesta a nie vždy je možné ich integrovať do nie príliš priestranného interiéru, ale taký pelech urobí najväčšiu radosť tým mačkám, ktoré sa rady hojdajú.

Pre ľudí, ktorý majú malý priestor je dokonalým riešením hojdacia sieť na stoličku - obdĺžnik vyrobený z pevnej látky, ktorý je pripevnený k nohám nábytku tesne pod sedadlom. Takýto pelech bude obľúbeným miestom pre domáceho miláčika, ktorý miluje pozorovanie sveta pred úkrytom.Šimon Wisch

Komentáre

Neboli nájdené žiadne recenzie

Nový príspevok