40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Doprajte svojmu miláčikovi pokojné Vianoce!

Čo robí naše Vianoce výnimočnými - rodinné stretnutia, vianočný stromček a slávnostná večera je pre psa a mačku najčastejšie zdrojom veľkého stresu. Preto, ak chceme, aby to boli aj pre nich pokojné a šťastné Vianoce, postarajme sa spoločne o ich pokoj a pohodu.

Pravdou je, že keby si zvieratá mohli vybrať, Vianoc by sa vzdali úplne. Nie sú to dni plné radosti a pokoja pre niekoho, kto nemá rád časté zmeny. Nové ozdoby v dome - vianočný stromček, adventný veniec a svetielka môžu samozrejme vzbudiť u chlpáčika záujem! Na druhej strane, môžu u zvieratok spôsobiť nechcené podráždenie. Ešte horšia je pre nich často návšteva hostí - najmä tých, ktorí by sa chceli s naším domácim miláčikom iba maznať. Vonkajšie mačky to majú o niečo lepšie - môžu prečkať na svojich vonkajších obľúbených miestach, ale napokon sa aj ony budú musieť niekedy vrátiť domov a my chceme, aby sa vrátili s radosťou a nie nechuťou. Vrcholom vianočných osláv je Silvester - hostia, hluk, ohňostroje - niektoré zvieratá to znášajú lepšie ako iné - no vždy je to pre nich neskutočne stresujúca noc. Čo teda robiť, aby sme im pomohli? Doprajte im krmivo pre psov a pre mačky Royal Canin CALM!

Čo je Royal Canin CALM?

CALM krmivo je globálnou inováciou v regulácií stresu zvierat. Receptúra krmiva je založená na prírodných zložkách - napr. enzýmy, ktoré sa nachádzajú aj v materskom mlieku. Spomedzi kľúčových účinných látok sú najdôležitejšie dve – alfa-kazozepín a L-tryptofán. Obe zložky sú úplne prírodné a mimoriadne pôsobia na nervový systém zvieraťa. Alfa-kazozepín ovplyvňuje reguláciu stresu a L-tryptofán hrá kľúčovú úlohu pri kontrole úzkosti, spánku a chuti do jedla. Dôležité je, že obe zložky pôsobia na nášho miláčika upokojujúco a nie sú návykové.

Kedy sa odporúča podávať krmivo Royal Canin CALM?

V prvom rade pár týždňov pred stresujúcou udalosťou pre zvieratko ako sú Vianoce, sťahovanie, cestovanie, prerábka, by sa malo krmivo začať podávať aspoň o 10 dní skôr, ale optimálne sa odporúčajú 3-4 týždne reč začatím kŕmenia. Zavedenie tohto krmiva odporúčajú veterinári pred každou dôležitou udalosťou, ale ak je váš miláčik stresman môže sa toto krmivo stať jeho dennou potravou! Okrem aktívnych, upokojujúcich zložiek obsahuje všetky potrebné zložky pre správnu výživu. Krmivo je možné použiť u psov a mačiek, ktorých hmotnosť nepresahuje 15 kg. A nakoľko je bezpečné pre každého domáceho maznáčika, jeho použitie nie je potrebné konzultovať s veterinárnym lekárom.

Krásne Vianoce - aj pre zvieratká!

Ak sa postaráme o pohodu našich domácich miláčikov a odstránime stres, Vianoce môžu byť pre ne fantastickým obdobím. Venujme ho dlhým spoločným prechádzkam a hrám! Doprajme domácim miláčikom vysnívané Vianoce a nezabúdajme na drobné darčeky – maškrty a hračky. Na Vianoce by mal byť predsa šťastný úplne každý!

Texty na blogu nie sú lekárskymi radami a nenahrádzajú návštevu veterinára.

V pelechu pri krbe spí šteniatko a mačka.