40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Doberman - najdôležitejšie informácie o plemene

Doberman je strážny pes so silným strážiacim inštinktom. Je odolný, vyrovnaný, inteligentný a hrdý. Kvôli svojej silnej povahe vyžaduje náležitú výchovu. Preto sa neodporúča pre nedôsledných a neskúsených ľudí.

Doberman má prezývku „žandársky pes“. Často je využívaný ako pomoc v policajných službách a na začiatku minulého storočia bol oficiálne uznaný ako policajný pes. Doberman je vynikajúci spoločník, ktorý je verný svojmu pánu.

Doberman je asociovaný ako policajný pes kvôli jeho oficiálnej službe. Prezýva sa ako "žandársky pes".

Doberman - história plemena

Doberman je v klasifikácii FCI zaradený do skupiny II ((pinče, bradáče, molosoidné plemená a švajčiarske salašnícke psy a sekcie 1. Pinče a bradáče). Plemeno pochádza z Nemecka a jeho meno je spojené s menom jeho tvorcu a prvého chovateľa - Karla Friedricha Louisa Dobermanna. Tieto psy sa pôvodne vyznačovali mimoriadnou bdelosťou, a preto sa používali ako strážcovia a na pomoc v polícii. Používali sa tiež pri hubení veľkých hlodavcov. Doberman je v súčasnosti spoločenským, obranným a služobným psom (trénovaným na vykonávanie úloh týkajúcich sa zaistenia fyzickej bezpečnosti ľudí a presadzovania práva uniformovanými službami). Priemerná dĺžka života dobermana je 10–12 rokov.

Doberman - postava

Ako vyzerá doberman? Dospelí jedinci tohto plemena dosahujú:

sučka - výška 63-68 cm a hmotnosť 32-35 kg,

pes - výška 68–72 cm a hmotnosť 40–45 kg.

Doberman je svalnatý a silný a jeho postava vyzerá elegantne a vznešene. Má väčšinou tmavé, stredne veľké oválne oči a tesne priliehajúce viečka. Uši padajú po stranách hlavy. Chrbát je silný, končatiny sú rovné a zvislé.

Dobermani majú krátku, hustú a priliehavú srsť. Nemajú podsadu, preto sa ich oplatí obliekať v nepriaznivých poveternostných podmienkach, aby ste ich chránili pred nadmerným ochladením. Psia móda nie je len pre malých domácich štvornožcov. Prezrite si naše oblečenie pre psy stredných a veľkých plemien. Najobľúbenejším a najžiadanejším farebným variantom je Doberman čierny s pálením. Medzi ďalšie bežné patrí hnedé s pálením.

Doberman je veľmi silný a šikovný. Netreba ho ale nechávať s deťmi samích.

Doberman - správanie a povaha

Pes Doberman, napriek svojej dynamike a láske k aktivite, dokáže byť pokojný. Aby však mohol prejavovať vyvážené správanie, musí byť jeho duševný vývoj správny - je nevyhnutná systematická práca majiteľa počnúc prvými týždňami života domáceho maznáčika. Dobermani sú našťastie inteligentní a so správnym tréningovým prístupom sa rýchlo učia a spolupracujú. Nezabudnite však na trpezlivosť, pretože títo psi sú prirodzene tvrdohlaví.

Doberman je starostlivý pokiaľ ide o deti, s ktorými žije, ale kontakt s nimi by mal byť vždy pod dohľadom. Pri hraní môže (nechtiac) dieťa zraniť.

Pes tohto plemena je pevne spojený s členmi rodiny. Vyžaduje si blízky kontakt s človekom. Často si vyžaduje pozornosť a priazeň. Dlhodobo opustený môže byť frustrovaný. Preto musí byť na to náležite pripravený. Obdobie samoty bude určite príjemnejšie, ak sa bude mať čím zaoberať. Obzvlášť sa odporúčajú guľky maškrty a hryzátka. Je o kombinácia maškrty a zábavy. Aj keď napriek tomu pes bude mať zlú náladu a ničiť nábytok, je dobré zaobstarať so špeciálne odstrašujúce prostriedky. Budú ho držať ďalej od miest, kam by nemal ísť.

Doberman - zabezpečenie pohybu

Doberman plný energie si vyžaduje veľa pohybu. Okrem prechádzok je vhodné hrať sa s hračkami na motúzoch, loptičkami a inými. Pozrite so náš široký výber hračiek pre psov. Vďaka takémuto príslušenstvu bude psovi zabezpečená veľká dávka aktivity. Pamätajte, že by mali byť prispôsobené veľkosti psa a vyrobené z prírodných materiálov. Vďaka tomu sú bezpečné pre zuby a ďasná štvornožca. Príkladmi tohto typu hračiek sú: TRIXIE lopta so šnúrkou 50 cm, PULLER Standard Dog Fitness ring pre psa stredného a veľkého plemena a veľkého plemena.

Tieto psy sa môžu úspešne venovať spoločnému športu. Na tento účel si musíte zaobstarať správne príslušenstvo. Postroj a vodítko sú obzvlášť dôležité. V tejto kombinácii má pes najväčšiu voľnosť pohybu pri zaistení jeho bezpečnosti a kontroly. Postroj ho netlačí ani neobmedzuje. Neexistuje žiadne riziko udusenia. Najlepšie je zvoliť si také, ktoré sú vyrobené z nylonu, ktorý je odolný, mäkký a pružný. V našej predajni nájdete rôzne postroje a vodítka pre psa.

Doberman Miluje šport.

Doberman - zdravie a starostlivosť

Dobermani nevyžadujú komplikovanú starostlivosť. Ľahko sa udržiavajú čisté. Prakticky nepĺznu. Z času na čas ich musíte prečesať gumovými kefami alebo rukavicami s výbežkami. Môžete napríklad použiť FURMINATOR Curry Comb masážnu kefu. Bez zjavnej potreby by sa nemali kúpať. Pokiaľ ide o krmivo, najlepšie je podať krmivo určené pre veľké psy, zodpovedajúce veku a aktivite zdravotného stavu. Zistite, aké krmivo je vhodné pre vášho dobermana.