40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Čau – čau - najdôležitejšie informácie o plemene

Čau - čau pripomína plyšového medveďa, ale svojou povahou má k nemu ďaleko. Prezentuje sa dôstojne a hrdo. Je diskrétny, tichý, tvrdohlavý. Nemá rád zábavu a iné aktivity. Jeho priemerná dĺžka života je 9-12 rokov.

Čau - čau majú jedinečný štýl bytia. Na jednej strane sú to nezávislí samotári, neradi sa objímajú a maznajú (hlavne hladenie po hlave) a prejavovanie náklonnosti. Na druhej strane sú tieto psy oddané a budú vynikajúcimi strážnymi psami. Kvôli silnému temperamentu sa toto plemeno neodporúča nováčikom, pretože výcvik je dosť náročný.

Čau-čau je diskrétny strážca.

Čau - čau - história plemena

Čau - čau je plemeno psov, ktoré patrí do skupiny špicov a primitívnych psov. Boli zaradené do sekcie ázijských špicov a príbuzných plemien. Psy Čau - čau pochádzajú z Číny. Toto plemeno má veľmi dlhú históriu, pretože je známe už viac ako 2 000 rokov. Napriek tomu jeho popis vznikol až v roku 1903 vďaka americkému Kennel Clubu. Čau - čau pes sa vyznačuje veľkou silou, vytrvalosťou a znášanlivosťou voči nepriaznivým poveternostným podmienkam, preto sa kedysi používal na lov vlkov a slúžil ako forma prepravy v horských oblastiach. V súčasnosti je to spoločenské a výstavné zviera. Jeho prirodzené schopnosti sa využívajú veľmi málo. Môže odháňať niektoré druhy, ale nie je to predátor a nejaví záujem o sledovanie stopy.


Čau – čau - postava

Psy Čau - čau sú stredne veľké. Majú nadýchanú, hustú srsť, pričom sa rozlišujú krátko a dlhosrsté čau - čau. Srsť dlhosrstých psov môže dosiahnuť až 10 cm. Vonkajšia srsť je hrubá a podsada mäkká a vlnitá. V obidvoch prípadoch je srsť hustá a bujná pri krku. Tam tvorí hrivu, ktorá je charakteristická pre toto plemeno, vďaka čomu vyzerajú ako levy.

Tieto zvieratá majú jednoliate sfarbenie. Najčastejšie sú to psy ryšavej a krémovej farby. Ďalšie možné farby sú čierna a biela, aj keď sú tu dokonca aj modré čau - čau. Viacfarebný čau - čau nie je nezlučiteľný s oficiálnym štandardom plemena. Ich jazyk, podnebie a ďasná sú mierne modrej farby. Pri starostlivosti o krásnu srsť je dobré psom tohto plemena dávať vitamíny. Jednou z možností je VETOSAN DERMA Plus na zlepšenie stavu srsti.

Čau-čau v akcií.

Čau – čau - správanie a povaha

Čau - čau psy sú dobrými strážnymi psami. Veľmi neštekajú. Hlas zvyšujú iba za zvláštnych okolností. Sú podozriví voči cudzím ľuďom. Čau - čau si užíva spoločnosť ľudí a sú šťastní, že trávia čas hraním, ale iba vtedy, keď na to majú chuť. Väčšinou sa hrajú intenzívne, ale nie dlho.Čau - čau psy sa neodporúčajú pre domácnosti s deťmi. Nemajú radi objatia a prejavovanie náklonnosti a nemajú radi neústupnosť, ktorá je u malých detí bežná. Sú však skvelou spoločnosťou pre ľudí, ktorí si vážia pokoj. Ak čau - čau nebude správne vychovaný, existuje riziko, že sa jeho povaha vďaka svojim vrodeným vlastnostiam vyvinie nebezpečným smerom. Výcvik psov tohto plemena je náročná úloha. Najlepšie je začať skoro a byť trpezlivý. Najlepšie výsledky prinesie, ak sa bude vykonávať dôsledne a na základe vzťahu založeného na dôvere a vzájomnom rešpekte. Zistite, čo môže pomôcť pri výcviku. Môže to byť vzdelávacia pomôcka TRIXIE na výcvik kliker 2289,ZOLUX ultrazvuková píšťalka, TRIXIE Soft clicker na výcvik.. Čau - čau je domased, ktorý miluje pokoj, ale má tendencie k úteku. Oplatí sa ho preto vybaviť adresárom. Skontrolujte, ktoré modely sú na výber.

Čau - čau - zdravie a starostlivosť

Plemeno Čau - čau vyžaduje pravidelnú starostlivosť kvôli bujnej srsti. Odporúča sa systematické česanie, a to aj každý deň v období pĺznutia (na jeseň a na jar). Kefa vám umožní zbaviť sa odumretých vlasov, podsady, pokožky, odstrániť uzlíky, masírovať pokožku, stimulovať rast vlasov. Na to môžete použiť furminátor. Zistite, ktoré modely budú najlepšie: FURMINATOR Undercoat deShedding pre krátkosrstých psov - Medium a FURMINATOR Undercoat deShedding pre dlhosrstých psov - Medium, ak zviera váži 9-23 kg, zatiaľ čo pre väčšie psy odporúčame FURMINATOR Undercoat deShedding hrablo pre krátkosrstých psov - Large a FURMINATOR Undercoat deShedding hrablo pre dlhosrstých psov - Large.

Príliš časté kúpanie sa neodporúča, pretože čau - čau majú veľmi citlivé oči a uši. Oplatí sa zaobstarať si očné kvapky, napríklad TRIXIE Vlhčené obrúsky do uší, 30 ks. Zástupcovia tohto plemena tiež vykazujú tendencie k alergiám na pokožku. Preto je dobré podporiť ich telo špeciálnymi doplnkami.


Čau - čau - nutričné potreby

Čau - čau môže byť obézny. Je to do značnej miery spôsobené neochotou pohybovať sa. Preto je pre toto plemeno také dôležité správne stravovanie prispôsobené veku, zdraviu a kondícii. Je dôležité, aby podporovala tráviaci systém. Zistite, aké krmivá budú dobré pre Čau - čau: Opti Life Versele Laga, ktoré má hypoalergénne zloženie znižujúce výskyt alergií, alebo FARMINA N&D Low Grain Chicken & Pomegranate Light Medium & Maxi pre psy stredných a veľkých plemien so zníženou energetickou náročnosťou alebo pre psov bojujúcich s nadváhou a nadmerným priberaním na váhe. dla psów ras średnich i dużych o obniżonym zapotrzebowaniu energetycznym lub zmagających się z nadwagą i nadmiernym tyciem.