40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Americký pitbulteriér - najdôležitejšie informácie o plemene

Akonáhle je americký Pit Bull Terrier chovaný na boj, má nízku hranicu trpezlivosti, potrebuje dobré spôsoby už od útleho veku a neodporúča sa pre neskúsených chovateľov.


Americký pitbulteriér - správanie a povaha

O osvojení amerického pitbula existuje veľa mýtov. Vďaka svojmu primárnemu účelu je považovaný za konfliktného a agresívneho psa. Majitelia a ľudia, ktorí sa venujú chovu tohto plemena sa snažia šíriť fakty o jeho skutočnej povahe. Najdôležitejšie je chodiť s malým psom vonku a socializovať ho. Nesprávne správanie v mladosti zanechá stopy, ktoré bude ťažké neskôr napraviť. Z tohto dôvodu sa pitbuly neodporúčajú neskúseným chovateľom. Americký pitbulteriér je zvyčajne silne naviazaný na ľudskú rodinu. Je verný, lojálny, poslušný, pokojný a veselý. Dobre vychovaný Pitbulteriér, ktorý má kontakt s inými zvieratami a deťmi, s nimi vychádza dobre. U niektorých jedincov sa môže prejaviť tzv. gameness. Táto vlastnosť sa prekladá ako húževnatosť, silná potreba zvíťaziť napriek nepríjemnostiam alebo dokonca bolestiam. Chovatelia týchto psov by mali pri návšteve verejných priestranstiev pamätať na nasadenie náhubku alebo špeciálneho postroja. Tu sú príklady modelov: TRIXIE Náhubok plastový rozmer XL 31 cm čierny, TRIXIE Top Trainer postroj pre psov M 27 cm / 40- 48 cm.

Títo psi radi trávia svoj čas aktívne. Preukazujú početné športové schopnosti, ako je skákanie, plávanie, beh, atď. Aby ste si vyhoveli pohybovým potrebám, je dobré sa vybaviť napríklad TRIXIE Agility slalom - tyče 12 ks, TRIXIE Agility Nácviková lávka 'Dog Activity Agility, TRIXIE Bazén pre psov, 120 X 30 cm, TRIXIE Tunel nylonový 60 cm / 5 mm. Je potrebné dokúpiť aj aportovacie hračky.


Americký pitbulteriér - zdravie, potreby, starostlivosť

Americký pitbulteriér býva zdravotne v poriadku. Najbežnejšie ochorenia tohto plemena sú: dysplázia bedrového kĺbu, kožné problémy, ochorenia očí a chrupu. Pitbully by sa mali kŕmiť kvalitnými potravinami s vysokým obsahom mäsa. Dobrými krmivami sú napríklad: BRIT Care Adult Large Breed lamb & rice 12 kg, BRIT Care Grain-Free Junior Large Breed salmon & potato 12 kg, ACANA Adult large breed 17 kg. Pitbull nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Vystačí česanie raz týždenne. K tomu môžete použiť napríklad FURminator FURflex sada pre psov rozmer L, FURMINATOR Undercoat deShedding pre krátkosrstých psov - Medium. Je potrebné čistiť oči a kontrolovať zubný kameň.