40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

American Bully - najdôležitejšie informácie o plemene

American Bully nie je na Slovensku veľmi populárne plemeno. Charakteristickou črtou týchto psov je svalnatá postava. Aby sa mohli správne rozvíjať, potrebujú veľa pohybu. Výrazne sa líšia výškou, a preto sú rozdelené do 4 kategórií: pocket, classic, standard a XL.

American Bully je pomerne mladé, ale dynamicky sa rozvíjajúce plemeno. Štvornožce pripomínajú Amstaffa a Pit Bulla, majú však pevnejšiu postavu. Od vyššie spomenutých plemien sa líšia povahou. American Bully je pokojný, priateľský, verný, rodinný a neprejavuje agresivitu.

American Bully – história plemena

American Bully je plemeno uznané v roku 2004 American Kennel Clubom a v roku 2013 tiež United Kennel Club. Bol vytvorený zlúčením amerického stafordšírskeho teriéra a amerického pitbulteriéra. Hoci niektorí chovatelia predpokladajú, že sa na to použilo aj viac, než päť ďalších plemien, vrátane amerického buldoga, anglického buldoga, staroanglického buldoga, stafordšírskeho bulteriéra a francúzskeho buldoga. Plemeno pochádza z USA, kde je veľmi populárne.

American Bully – postava

American Bully je plemeno, ktoré zahŕňa 4 oficiálne veľkostné rázy:

American Bully Pocket (vreckové) – psy dosahujú 36–43 cm, a sučky 33–40 cm;

American Bully Standard – psy dosahujú 43–51 cm, a sučky 41–48 cm;

American Bully Classic – štvornožce dosahujú sú rovnako veľké ako predstavitelia Standard, majú však trochu svalnatejšie, kompaktnejšie a mohutnejšie telo;

American Bully XL – psy dosahujú 51–57 cm, a sučky 48–54 cm.

Pre správny vývoj svalov potrebujú štvornožce pravidelný tréning. Formovanie svalov je v ich prípade veľmi dôležité, pretože pre svoj rast musia niesť pomerne veľa telesnej hmotnosti. Mala by im byť poskytnutá veľká dávka pohybu. Preto je potrebné dokúpiť si vychádzkové doplnky. Je dobré sa tiež vybaviť hračkami, ktoré trošku spestria čas strávený vonku, napríklad TRIXIE Agility Nácviková lávka 'Dog Activity Agility alebo TRIXIE Tunel nylonový 60 cm / 5 m.

American Bully – správanie a povaha

American Bully je dokonalým spoločníkom pre rodinu. Je veľmi prispôsobivý. Rýchlo nadväzuje kontakt s ľuďmi. Nie je veľmi konfliktný a dobre nažíva s ostatnými domácimi miláčikmi. Je to pokojný, radostný, priateľský pes, ktorý má rád hru. Za zmienku stojí, že je tvrdohlavý a ťažko sa krotí. Potom môže byť užitočná napríklad ZOLUX ultrazvuková píšťalka.American Bully - verný, priateľský, pokojný spoločník.

American Bully – zdravie, starostlivosť, výživa

Priemerná dĺžka života American Bullyho je 8-12 rokov. Sučky rodia v jednom vrhu 4 až 8 šteniat. Tieto psy sú celkom odolné voči chorobám a najčastejšie trpia na ektropión (dolné viečko sa krúti smerom von, čo ho zbavuje prirodzenej vlhkosti) a entropium (dolné viečko sa otáča dovnútra, dráždi povrch očnej buľvy, spôsobuje bolesť a nadmerné slzenie). Pri týchto ochoreniach je nevyhnutná pomoc veterinára. Nápomocné tu budú TRIXIE Odstraňovač očného výtoku alebo 8IN1 Tear cleansing pads - Čistiace utierky na čistenie očí 90 ks. American Bully je tiež vystavený brachycefalickému syndrómu. Je to patologický stav, ktorý ovplyvňuje psy s krátkymi pyskami a môže viesť k závažnému zlyhaniu dýchania.

Tieto psy majú krátku, hladkú a lesklú srsť. Aby vyzerala dobre je dobré vybaviť sa špeciálnymi kefami, ako sú TRIXIE Univerzálny prerezávač 7 × 18 cm alebo FURMINATOR Undercoat deShedding pre krátkosrstých psov - Medium. Prezrite si ďalšie produkty na starostlivosť o srsť, ktoré môžu byť užitočné pri starostlivosti o vášho domáceho miláčika. Česanie by sa malo začať od 2 mesiacov. American Bully príliš nepĺznu, takže vystačí, ak ich vyčešete raz za pár dní. Pokiaľ ide o výživu, mali by ste sa zamerať na krmivo, ktoré zodpovedá potrebám vášho domáceho miláčika, s vysokým obsahom mäsa, ktoré by malo byť na vrchole zoznamu zložiek.