40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Ako vyrobiť hračku pre mačku? Pozrite si hračky pre mačky diy

Zábava je dôležitá vec. A keď sa nad touto vetou hlbšie zamyslíte, nájdete v nej veľa múdrosti. Zábava rozvíja našu kreativitu, učí a zabíja nudu. Rovnaké pravidla platia aj pre naše mačky. Mačky sa chcú hrať a my vám prezradíme 6 geniálnych nápadov na domáce hračky pre mačky. Pozývame vás na záb...štúdium!

Unudená mačka je predzvesťou problémov

Mačky sú prirodzene živé a zvedavé. Sú to zvieratá plné vášne a energie: dravci a lovci, ktorí potrebujú správne množstvo pohybu a pohyb im poskytuje zábavu.


V prípade, že mačka nenaplní svoje poľovnícke potreby - môžu sa vyskytnúť problémy v podobe:

• obhryzená pohovka, ktorú ste si nedávno kúpili

• zničené črepníkové kvety, o ktoré ste sa tak starostlivo starali

• neočakávané útoky na nohy, keď ležíte uvoľnene v posteli a čítate si svoju obľúbenú knihu

A to sú len tri príklady ... Mačka, ktorá nenaplní svoje lovecké potreby, začína byť frustrovaná (všimnite si, máte to rovnako) neznesiteľná a prebytočná energia sa uvoľňuje lovom napríklad na vaše nohy. Ale tu prichádzajú na pomoc hračky pre mačky.

Mačiatko na škrabadle je pripravené na hranie.


Či sa vám to páči alebo nie, jednou z vašich úloh je zabaviť vašu mačku, ale jej vďačnosť bude neoceniteľná! Mačky si veľmi vážia, že sa o nich ich majiteľ stará. Vynahradia to:

• láskou

• nočným pradením, vďaka ktorému zaspíte ako bábätko

• ohrievaním studených nôh

• maznaním a túlením

Mačky môžu svojim majiteľom predĺžiť život až o 10 rokov! Ako by sa s nimi človek mohol nehrať a nedať im srdce na dlani.

Hračky pre mačky - zabijak nudy

Nemusíte sa obávať nudy ak máte poruke mačacie hračky v podobe – plyšového homára, loptičky so zvončekom alebo vyrobenú z prírodných surovín udice s myšou. Interaktívne hračky pre mačku - je to úplný hit! Zábavná dráha alebo strategická hra môže spôsobiť, že váš malý priateľ zmizne na niekoľko hodín. No, trochu sme to prehnali, ale skutočne interaktívne hračky môžu „ukradnúť“ vašu mačku a úplne absorbovať jej pozornosť, kým nedokončí hru a nerozlúšti hádanku.

a suché krmivo je cena pre víťaza!

Zábava a lovecky inštinkt mačky

Kým vám však odhalíme 6 patentov na ručne vyrábané hračky pre mačky (diy), povieme vám, aké fázy by mala mať hra. Jedným z najdôležitejších cieľov hry je starať sa o lovecký inštinkt mačky. Skvelá hračka je teda tá, ktorá bude stimulovať jej prirodzený inštinkt lovca a dravca. Možno sa opýtate - čo to presne znamená. Už vysvetľujeme. To znamená, že hračka bude malého tigra inšpirovať k správaniu, ktoré nasleduje v loveckom cykle. Pozrite sa, ako to vyzerá:

1. lov - zakrádanie sa, divoký beh

2. úlovok - to je okamih, keď sa mačka priblíži a chytí obeť

3. hranie s korisťou

4. jedenie koristi - dajte mačke po hre niečo na jedenie

5. čistenie - to je okamih, keď si lovec po celej akcii vyčistí srsť

6. odpočinok a spánok

Keď budete tvoriť mačaciu hračku a potom sa s ňou budete hrať - zapamätajte si týchto 6 fáz a sledujte správanie mačky.

Mačka medzi hračkami a loptičkami.

Hračky pre mačky - 6 nápadov:

Hračka pre mačky vyrobená z roliek toaletného papiera.

Začneme konštrukciou najjednoduchšej hračky z rolky toaletného papiera. Hračky vyrobené z papierových roliek sú hitovka. Najjednoduchšou verziou hračky je jednoducho rolka, do ktorej vložíte suché krmivo alebo obľúbené maškrty svojej mačky a kotúľate ju po podlahe. Už len sledovanie malého dravca, ako sa labkou a ústami pokúša vytiahnuť svoje lahôdky, vám urobí dobrú náladu a dobre vás rozveselí!

Ihrisko pre mačky z kartónu

Pri stavbe mačacieho ihriska sa úroveň obtiažnosti zvyšuje, ale stále je to dosť jednoduché. Na prípravu hračky budete potrebovať:

• 4 rolky toaletného papiera, ktoré už splnili svoju účel

• kartónové prikrývky

• kartón od vajec z voľného chovu

• papierový pohár

• tavnú pištoľ

• loptičky

Do vnútornej strany kartónovej prikrývky prilepíte rolky a na spodok kartón na vajíčka. Potom zlepíte dohromady 3 rolky toaletného papiera tak, aby vytvorili pyramídu. Konštrukciu prilepíte na vznikajúce ihrisko. Do pyramídy, pohára a vybraných „jamôk“ po vajíčkach umiestnite maškrty. K tomu pridáte obľúbenú loptu vašej mačky a pozvete ju hrať sa!

Mačka v rozžutej kartónovej krabici.

Hračka pre mačku a milovníkov vína

Na prípravu tejto hračky potrebujete

• korok po dobrom suchom víne

• lepidlo

• kúsok šnúrky (napríklad juta)

• farebné perie

Z týchto prvkov bude vyrobená myš. Stačí, ak ku korku prilepíte pierko a kúsky šnúrky a je hotovo!

Pyramidová hračka pre mačky

Na vytvorenie pyramídy budete potrebovať rolky toaletného papiera a lepidlo. Ak chcete urobiť niečo viac, môžete tiež vytvoriť rolky z farebného technického papiera sami. Vyzerajú o niečo lepšie, pretože sú farebné, ale pre vašu mačku to nebude mať veľký význam. Vyberte si možnosť, ktorá vám viac vyhovuje.

Potom rolky zlepte dohromady tak, aby vytvorili viacstupňovú pyramídu. Vložte maškrty alebo krmivo do vybraných roliek a pozvite svoju mačku na lov!

Šušťavá ponožka

Na prípravu tejto jednoduchej hračky potrebujete ponožku, ktorá kdesi stratila druhú polovičku a ktorú už nenosíte, baliaci papier alebo igelitovú tašku, ako aj kocúrnik, ktorý vašu mačku dodatočne povzbudí k hre. Do osamelej ponožky vložte zvinutý papier, igelitové vrecúško a kocúrnik. Dierku zaistite uzlom a je to hotové.

Vaša ponožka dostane druhý, zaujímavejší život a vaša mačka bude šťastná. Ak mačka vyberie vrecúško/fóliu je potrebné ju sledovať pri hre.

Mačka pri hre s udicou.

Udica pre mačku diy

Mačacia udica je jednou z obľúbených hračiek mačiek. Na výrobu udice budete potrebovať:

• palicu (môže to byť bambusová palica alebo obyčajná hladká palica z dvora)

• jutový špagát

• lepidlo a tavnú pištoľ,

• kus plsti

Pevne prilepte šnúrku na palicu. Z plsti vystrihnite tvar peria a pripevnite ho na koniec šnúrky. Na koniec udice môžete tiež pripevniť látkové stuhy a je to hotové.


Zábava s mačkou to nie sú len príjemné a bezstarostné chvíle. Je to tiež spôsob budovania vzťahov a priateľstva a čas vzájomného učenia sa a vývoja: vaša mačka stimuluje svoje lovecké pudy a myseľ a vy pri tvorbe hračiek využijete svoju kreativitu. Navyše už len sledovanie, ako sa vaša mačka zaľúbi do nedávno ešte osamelej ponožky alebo sa pyštekom prehrabáva v pyramíde s maškrtami, ohromne poteší vaše srdce.

Ach áno, zábava je veľmi dôležitá.


Dominika Tarnacká