40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Ako odnaučiť psa hrýzť - vybrané spôsoby

Ako zabrániť tomu, aby váš pes hrýzol? Je to veľmi ťažké, pretože je to súčasť psej povahy. Najlepším riešením bude tréning začať, keď je štvornohý priateľ ešte šteňa. Žiaľ, je to proces, ktorý vyžaduje vytrvalosť od psa aj od majiteľa.

Hryzenie je druhová potreba psov, ktorá má upokojujúci a upokojujúci účinok. U šteniatok sa navyše spája s prerezávaním zúbkov. V tejto fáze by sa mala venovať osobitná pozornosť tomu, aby sa domácemu miláčikovi poskytli rôzne hryzadlá a hračky. Ak je u dospelých psov nadmerne intenzívna, môže to byť prejavom nudy a frustrácie.

Szczeniak gryzie buta. Podczas wyżynania się zębów u szczeniąt, często występuje swędzenie dziąseł i ból. Szczeniak próbuje sobie ulżyć gryząc wszystkie przedmioty.

Ako zabrániť šteniatku, aby hrýzlo ľudí?

Pre mladých psov je hryzenie nevinná zábava a spôsob spoznávania. Čím skôr sa však majitelia svojho miláčika zbavia tohto zlozvyku, tým lepšie. Šteniatko je veľmi inteligentné. V procese výchovy psa väčšinou zlyhá príliš zhovievavý a nedôsledný človek. Ako teda zabrániť tomu, aby vaše šteniatko hrýzlo ľudí? Mali by ste mu poskytnúť tú správnu dávku maznania a hladenia, aby sa ľudské ruky spájali predovšetkým s príjemnými vnemami. Keď je jeho správanie vytrvalé a zraňujúce, treba ho jasne a jasne pokarhať. Najlepšie je použiť povel „nie“, „pusť“ alebo „odíď“, pričom nezabudnite, že okrem slov má veľký význam aj tón hlasu. Navyše je hra prerušená a zvieratko má čas na upokojenie. To je signál, že jeho správanie je nevhodné.

Ako zabrániť tomu, aby váš pes hrýzol vodítko?

Ako zabrániť tomu, aby váš pes hrýzol vodítko? Pred vykonaním akejkoľvek akcie by ste mali zvážiť, prečo to pes robí. Toto správanie je často znakom frustrácie alebo nadmerného vzrušenia. Jednoducho, pes nezvláda emócie. Existuje niekoľko účinných spôsobov, ako tento problém prekonať. Na háčik, ktorý spája obojok s vodítkom, je dobré pripevniť kovový prívesok – takýto tvrdý prvok nie je vhodný na žuvanie. V prípade psov, ktorí radi neustále niečo nosia v ústach, pomôže hračka, napríklad kosť alebo loptička na šnúrke. Vďaka nim sa domáce zviera nebude zaujímať o nechcené predmety. Okrem toho vždy, keď váš pes začne hrýzť vodítko, zastavte ho a skráťte ho tak, aby bolo napnuté. Až keď sa upokojí, choďte vpred. Nezabudnite zviera uznať, keď pokojne kráča – dajte mu obľúbenú maškrtu a pochváľte ho milým tónom.


Čivava hryzie hračku. Šteniatkam by sa mali dať malé hračky určené pre malých psov.

Ako zabrániť tomu, aby váš pes hrýzol nábytok - zábava

Riešením, ktoré stojí za to použiť, aby váš pes prestal hrýzť nábytok, je nasmerovať jeho záujem na iné predmety. Efektívnym spôsobom upútajú jeho pozornosť hračky, najmä tie, do ktorých môžete schovať maškrty alebo mentálne stimulujúce vzdelávacie hračky. Oplatí sa použiť aj špeciálne ťaháky, ktoré uspokoja prirodzenú potrebu hrýzť a upevňovať.

Nie je nezvyčajné, že psy z nudy odhryznú rôzne prvky interiérového dizajnu. Postihuje najmä ľudí s obmedzenými možnosťami behu. Zabezpečte svojmu miláčikovi dostatok fyzickej aktivity – berte ich pravidelne na dlhú a vyčerpávajúcu prechádzku. Oplatí sa zaviesť aj jednotný herný plán, vďaka ktorému sa pes naučí, kedy je čas na hru. Bude vedieť, že každý deň je naňho čas, čím sa minimalizuje riziko nežiaduceho správania. Majitelia psov musia pamätať na to, že nesprávne zvolené hry môžu fungovať práve naopak – ešte viac stimulovať.

Dospelí psi zničia veľa vecí z osamelosti a frustrácie. Ponechanie prikrývky alebo predmetu nasiaknutého vôňou pána pomôže tieto pocity v neprítomnosti majiteľa zmierniť. Oplatí sa ho zásobiť aj chutnou „krabičkou na počkanie“. Najlepšie budú kožené hryzátka a vysušené uši. Uistite sa, že váš pes netrpí úzkosťou z odlúčenia. Potom je často potrebné podstúpiť špecializovanú terapiu.

Ako zabrániť tomu, aby váš pes hrýzol nábytok - špeciálne prípravky

Ako zabrániť tomu, aby váš pes hrýzol? V prípade, že psom sú poskytnuté podmienky na splnenie potreby hrýzť a žuť, a predsa ničia nábytok, môžu byť potrebné špeciálne repelentné prípravky. Môžu byť zakúpené online aj v stacionárnych obchodoch s domácimi zvieratami. Kupujte si len tie s prírodnými látkami, ktoré budú pre ľudí a zvieratá neškodné. Môžete si vybrať z neparfumovaných alebo obohatených o príjemnú vôňu.

Ako používať repelentné prípravky? Prvým krokom je dôkladné umytie chráneného miesta, ktoré sa následne postrieka malým množstvom tekutiny. Pre dosiahnutie želaných návykov treba kúru opakovať každých 6-8 hodín v priemere niekoľko dní po sebe. Repelentný prípravok je dobrý spôsob, ako zastaviť vášho psa v žuvaní nábytku.

Najlepší spôsob, ako zabrániť svojmu psovi v žuvaní nábytku, je presmerovať jeho záujem na iné predmety.

Šimon Wisch