40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Krmivo pre mačky podľa značky

Výber krmiva pre vašu milovanú mačku nie je ľahká záležitosť. Každý by rád potešil mačku lahodným krmivom, ktoré podporí jej životnú kondíciu a rast a zároveň prispôsobil krmivo jeho finančným možnostiam. Výrobcovia ponúkajú veľké množstvo krmiva pre mačky. Môžete stráviť hodiny ich prechádzaním a hľadať to najlepšie. Naše krmivo pre mačky bolo roztriedené podľa výrobcov. To vám umožní ľahko a úmyselne vyberať z takého krmiva, ktoré bude pre vášu mačku najzdravšie, najchutnejšie a zároveň vám bude vyhovovať. U nás nájdete krmivá od najznámejších výrobcov, ako sú Alpha Spirit, Butcher 's, Sheba, Brit, O'Canis, N & D a mnoho ďalších.

Ktorú značku krmív pre mačky zvoliť?

Každá značka ponúka rôzne parametre krmiva a ku každému druhu má pridané vlastné prísady a doplnkové látky. Najlepšie je zoznámiť sa s príkladmi krmív jednej zo značiek, ich predpokladmi a hodnotami. Krmivo prispôsobené potrebám mačky podporí jej telo a kondíciu.

Mali by ste sa rozhodnúť, akú formu krmiva chcete svojej mačke dať, či už to budú granule alebo kapsičky či konzervy pre mačky. Niektorí výrobcovia sa špecializujú len na kapsičky a konzervy a niektorí len na výrobu granúl. Aj kapsičky a konzervy pre mačky môžu byť kompletné krmivo, ktoré je vyvážené a poskytuje všetky potrebné živiny a minerály. Môže sa však tiež jednať iba o doplnkové krmivo, ktoré obohatí a doplní dennú stravu vašej mačky ďalšími prísadami a vitamínmi. Doplnkové krmivo však nemôže byť základom stravy, pretože nie sú plne vyvážené. Často neobsahujú taurín alebo neobsahujú dostatok taurínu pre správnu funkciu mačacieho organizmu. Mokré krmivo poskytuje mačke potrebnú hydratáciu, je vysoko aromatické a chutné. Na druhú stranu sú granule pohodlné, balené vo veľkých vreciach a trvanlivé. Granule pre mačky môžu zostať v miske dlhšie, takže je praktickejšie pre chovateľov.

Krmivo by malo zodpovedať veľkosti a veku mačky. Pre mačiatka, dospelé, alebo staršie mačky sú k dispozícii krmivá od rôznych výrobcov. Každé z nich je vyvážené odlišne, takže krmivo pre seniorov má znížený kalorický obsah, aby sa zabránilo obezite. Krmivá pre mačiatka majú zvýšenú hladiny bielkovín, ktoré im umožnia zdravý rast a rozvoj.

Výber najlepšieho krmiva pre mačky

Krmivo by malo byť prispôsobené každej mačke osobitne. Pred nákupom stoja za prečítanie názory na samotného výrobcu a na produkty, ktoré ponúka. Záleží však na mačke, či jej krmivo vyhovuje, a musíme to rešpektovať. Zdravie mačky by tu malo byť prioritou a zdravé krmivo mu umožní dlhodobo si užívať správnu kondíciu a silnú imunitu.

Dnes je na trhu veľa krmív pre mačky, a tak si svoje optimálne krmivo dokáže vybrať každý. Malo by sa však vždy dodržiavať prechodné obdobie, aby zmena krmiva nekončila žalúdočnými ťažkosťami. Aby sa tomu zabránilo, odporúča sa miešať staré krmivo s novým, čím sa každý deň zvyšuje podiel nového. Jemné zmeny krmiva umožní mačke a jej telu zvyknúť si na novú receptúru a rozdielny obsah ingrediencií.