40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Krmivo pre mačky podľa životnej fázy

Mačka potrebuje vyvážené krmivo, ktoré poskytuje ľahko stráviteľné živočíšne bielkoviny, tuky, minerály a vitamíny. Takéto krmivo je pre mačky kompletné, ale v závislosti od veku by sa mal podiel analytických zložiek líšiť.

S vekom prirodzene dochádza k určitým zmenám v tele a vo fungovaní určitých systémov. Znižuje sa metabolizmus a znižuje sa chuť k jedlu. Mačky sa pohybujú menej, ich imunitný systém je slabší a zvyšuje sa riziko ochorenia kĺbov. Správne vybrané krmivo pre každú životnú fázu môže zmierniť rastúce starnutie tela a umožniť mačiatkam optimálny rast, šetriť energiu dospelým mačkám a zdravé starnutie seniorom.

Aké krmivo pre mačky by som si mal vybrať podľa veku svojej mačky?

Mali by ste sa rozhodnúť pre konkrétnu formu krmiva, či už chcete svojej mačke dať suché alebo mokré krmivo. Pri výbere stojí za to poznať všetky výhody a nevýhody tohto druhu jedla. To vám umožní vedome upraviť výživu vašej mačky. Malo by byť dôležité, čo má naša mačka radšej. Suché jedlo je k dispozícii vo veľkých vreciach, ktoré vydržia dlhú dobu, a je tiež vhodné slúžiť a dať do mačacie misy. Mokrá krmivá sú biologicky vhodné pre mačky, ak majú vysoký obsah mäsa, bez obilnín, sú najlepšie stráviteľnú potravou pre mäsožravé mačky.

K dispozícii sú krmivá pre mačiatka, dospelé mačky a seniorov.

Krmivo pre mačiatka by malo obsahovať vysoký obsah živočíšnych bielkovín, aby bol zaistený optimálny rast a vývoj mladého organizmu. Granule pre mačiatka sú zvyčajne malé a ľahko sa konzumujú, čo bráni uduseniu. Mačky do 1 roku veku by mali dostávať krmivo bez obmedzenia v pravidelnú dennú dobu. Intenzívny rast vyžaduje veľkú dávku energie a živín.

Krmivo pre dospelé mačky je prispôsobené špecifickým potrebám každého jednotlivca. Sú vyvážené a obsahujú základné živiny. V závislosti na vašich potrebách si môžete vybrať krmivo pre Neutra, čistokrvné mačky a krmivo, ktoré sa postará o krásnu srsť a zdravú pokožku.

Krmivo pre seniorov má zníženú energetickú hodnotu, aby neviedlo k nadmernému priberaniu na váhe. Seniori majú tiež citlivé kĺby a krehký žalúdok. Granule pre staršie mačky by mali byť dobre stráviteľné, s vyšším podielom mäsa, s celým radom vitamínov a aminokyselín. Krmivo pre seniorov musí posilniť imunitu mačky.